רוצה לוודא שהעסק שלך מתנהל באופן יעיל וחכם, מנהל את כל הספרים בצורה תקינה ובשורה התחתונה, חוסך כמה שיותר?
מלאו פרטים עכשיו וניצור קשר בקרוב!
למידע וייעוץ מקצועי  למידע נוסף וייעוץ מקצועי >
  למידע נוסף וייעוץ מקצועי X
  השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם   נוודות דיגיטלית – כל מה שצריך לדעת

   נוודות דיגיטלית
   תוכן עניינים

   העולם המודרני לא מפסיק להפתיע אותנו ומציע לנו אין-ספור דרכים יצירתיות להתקדם, להתפתח ולשגשג בכל תחום שנרצה ובמיוחד בתחום העבודה והקריירה. זה לא סוד שעולם העבודה השתנה לבלי הכר בשנים האחרונות, ויותר ויותר אנשים גילו – ועודם מגלים – את האפשרויות הכמעט בלתי מוגבלות של עבודה מרחוק, מהבית או מכל מקום אחר שאיננו המשרד. אומנם המשבר הבריאותי העולמי תרם לכך, אך ניצני השינוי החלו לנבוט עוד לפני שפרץ.

    

   נוודות דיגיטלית היא אורח החיים של הנווד הדיגיטלי.

    

   נווד דיגיטלי הוא ההגדרה הרשמית לכל עובד שיכול לנצל את פלאי הטכנולוגיה כדי להציע שירותים מקצועיים מרחוק, בין שהוא עובד שכיר ובין שהוא עוסק עצמאי, ולהתפרנס בעודו נודד בעולם מעיר לעיר ומארץ לארץ בלי שהסטטוס הארעי הזה יפריע לעבודתו או יפגום באיכות שלה.

    

   זהו סגנון חיים חדש למדי שמתאפשר הודות לטכנולוגיה המודרנית וסוחף עוד ועוד אנשים מדי יום.

    

   אף שבודדים נעשו נוודים דיגיטליים מחוסר ברירה בשל האירועים שהתרחשו בארץ ובעולם בשלוש השנים האחרונות, אך רבים וטובים בחרו באורח החיים הזה מרצונם החופשי, התאהבו בו ונשבעו שלעולם לא יוותרו עליו.

    

   כיוון שניכרת מגמת עלייה בביקוש לאורח החיים המיוחד של הנווד הדיגיטליים, ומשום שעולם העבודה עובר שינויים מרחיקי לכת וחסרי תקדים שמאפשרים גמישות רבה וסבלנות כלפי הנוודות הדיגיטלית בכלל והנוודים הדיגיטליים בפרט, הגיע הזמן שגם אנחנו נבחן את התופעה המדהימה הזאת וניתן לה גושפנקה ממוסדת.

    

    

   אז מהי נוודות דיגיטלית? מי יכול להיות נווד דיגיטלי? ולמה כל נווד דיגיטלי צריך רואה חשבון לצידו? בואו נבדוק.

    

    

   נוודות דיגיטלית

   אם בעבר נוודות דיגיטלית הייתה מושג מעורפל למדי, היום כבר ברור שמדובר בסגנון חיים מקובל ומבוקש שזוכה להכרה כלל עולמית הן בקרב הקהילות העסקיות ברחבי העולם והן בקרב עובדים בענפי משק שונים ובתחומים שונים.

    

   אין ספק שההתפתחות הטכנולוגית המהירה היא הדבר העיקרי שמאפשר את סגנון החיים של הנווד הדיגיטלי, אך לא נטעה אם נאמר שהמפגש המרתק בין הטכנולוגיה המתפתחת ובין העובדים הסקרנים, היצירתיים והמוכשרים שרק רוצים לטרוף את העולם וליהנות מכל הטוב והשפע שלו, הוא שעיצב את דמותו של הנווד הדיגיטלי והפיח בה חיים.

    

   נוודות דיגיטלית – כשמה כן היא – היא אורח חיים נוודי שמאפשר לעובדים להשתמש בטכנולוגיה ובאמצעי התקשורת הדיגיטליים כדי לעבוד ולהתפרנס בלי להיות תלויים במקום או בזמן ולעשות זאת בד בבד לטיוליהם בעולם.

    

   העולם הדיגיטלי נותן לעובדים הנודדים את הגמישות להציע שירותים מקצועיים לעסקים מרחוק ולעבוד עם מי שהם רוצים. הודות לגמישות הזאת הנוודים הדיגיטליים יכולים ליהנות מכל העולמות ובה בעת להיות אזרחים יצרניים שמועילים לחברה ותורמים את חלקם כמו כולם.

    

   נווד דיגיטלי עובד על ספסל

    

   מי יכול להיות נווד דיגיטלי?

   נוודים דיגיטליים הם טיפוסים ייחודיים. מדובר באנשים מוכשרים, יצירתיים ורחבי אופקים. יש להם מוטיבציה אדירה להצליח גם בתחום המקצועי וגם בחייהם האישיים, אך הם רוצים לעשות את זה בתנאים שלהם ואינם מוכנים להכפיף את עצמם למוסכמות חברתיות, לאילוצים או לתכתיבים.

    

   כדי להצליח בקריירה כנווד דיגיטלי דרושה משמעת אדירה, ורק אנשים ממושמעים שיש להם מוסר עבודה גבוה יכולים להצליח באורח החיים הזה. כיוון שמרבית הנוודים הדיגיטליים הם עוסקים עצמאים, חשוב שהם יהיו יזמים מטבעם או ילמדו איך להיות יזמים לפני שיצאו לדרך.

    

   כל עוסק עצמאי, בין שהוא נטוע במשרדו, ובין שהוא נודד בעולם, צריך לשווק את עצמו באינטנסיביות ולהנכיח את עצמו בזירה הדיגיטלית אם הוא רוצה להצליח, ועל אחת כמה וכמה אם הוא חי בחו"ל ונודד ממקום למקום.

    

   היכולת להתמסר באופן מוחלט לעבודה ולתת שירותים מקצועיים איכותיים מחוף הים בפוקט, מטברנה אתונאית רועשת, מיישוב פריפריאלי בישראל או מבית קפה יוקרתי במנהטן היא הדבר העיקרי שמבדיל בין נווד דיגיטלי מצליח ובין נווד דיגיטלי מדשדש שמתישהו יצטרך לחזור הביתה ולבקר את החבר'ה במשרד.

    

    

   מה מאפשר את אורח החיים של הנווד הדיגיטלי?

   הדבר העיקרי שמאפשר את אורח החיים הייחודי של הנווד הדיגיטלי הוא הטכנולוגיה. טכנולוגיות מתקדמות, גישה לאינטרנט ולאמצעי תקשורת דיגיטליים אמינים וסביבת עבודה ממוחשבת שנישאת בקלות ממקום למקום, עומדים לרשות הנוודים הדיגיטליים בכל מקום בעולם ומאפשרים להם לנהל את העסק שלהם, לתת שירותים מקצועיים ללקוחות ולעבוד כשכירים או כפרילנסרים מרחוק.

    

   מלבד כל אלה הנווד הדיגיטלי זקוק גם לתנאי מחיה איכותיים כדי לשמר את אורח החיים הנוודי.

    

   סביר להניח שהוא לא יצליח לעבוד היטב ולתת שירות מקצועי מתוך אוהל בלב השממה האוסטרלית, בטייגה הסיבירית או בערבות של אסיה התיכונה משום שאין שם תשתית בסיסית שנחוצה לו לניהול העסק שלו. הוא לא יכול לוותר על חיבור איכותי לאינטרנט ועל תפאורה הולמת ומרשימה לפגישת הזום השבועית עם הלקוחות או עם המעסיקים.

    

   נווד דיגיטלי עובד לרוב בחדרו שבבית המלון, בדירה שכורה, באכסניה אקראית או בבית קפה שקט. הוא זקוק למקסימום נוחות ולמינימום הפרעות כדי להצליח בעבודתו ולנהל קריירה משגשגת.

    

   מקצועות נוודות דיגיטלית

    

   מקצועות נוודות דיגיטלית

   נכון, לא כל עובד יכול לנצל את הטכנולוגיה המודרנית כדי לעבוד מרחוק, ולא בכל מקצוע אפשר לעבוד מרחוק. הזכות הזאת שמורה רק לבעלי מקצועות נוודות דיגיטלית ורק למי שיש לו משמעת, מחויבות ומוסר עבודה גבוה.

    

   מובן מאליו שאחות או רופא לא יכולים להיות נוודים וגם לא עורכי דין או שרברבים. נווד דיגיטלי הוא מי שכל עבודתו מתנהלת בסביבה הממוחשבת, והיא אינה מוגבלת במקום או בזמן.

    

   המקצועות המתאימים ביותר לאורח החיים של הנווד הדיגיטלי הם:

   1. פיתוח תוכנה.
   2. בניית אתרים.
   3. עיצוב אתרים.
   4. כתיבת תוכן.
   5. ייעוץ.
   6. ניהול פלטפורמות דיגיטליות.
   7. שיווק דיגיטלי.
   8. עיצוב גרפי.
   9. כותבי בלוגים.
   10. מאמנים.
   11. כלכלנים.
   12. יועצי השקעות.
   13. ייעוץ מס.
   14. אנשי מכירות.
   15. מנהלי מוצר.
   16. עורכי וידאו.
   17. תחקירנים.
   18. מידענים.
   19. מתרגמים.
   20. עורכי לשון.
   21. ועוד.

   כל אלו יכולים להתנהל היטב בסביבה הדיגיטלית ולתת שירותים מקצועיים מעולים מרחוק.

    

    

   איך נראה יום ממוצע בחיי הנווד הדיגיטלי?

   יום העבודה הממוצע של הנווד הדיגיטלי הוא גמיש למדי, אם כי הוא צריך להקצות זמן לעבודה איכותית ונטולת הפרעות, להשלים משימות, לעמוד ביעדים, לשלוח תוצרים ולעשות את כל הדברים שבעלי עסקים או פרילנסרים אחרים עושים במשך היום.

    

   חשוב לזכור שהנווד הדיגיטלי לא תמיד יכול לקום מתי שהוא רוצה. אם יש לו פגישות מקוונות עם לקוחות או מעסיקים, הוא חייב להתאים את עצמו לסדר היום שלהם ולעבוד גם בלילה כשכולם סביבו ישנים.

    

   הוא צריך להקדיש זמן לנטוורקינג, לערוך פגישות עבודה איכותיות, לנהל חשבונות, לענות למיילים, לשלוח הזמנות ולעבוד – ממש לעבוד, להתרכז ולתת את המקסימום בלי שהנופים המרהיבים, החופים הזהובים, האתרים הססגוניים או בני המשפחה יפריעו לו.

    

   ובפן החיובי? הוא יכול להרשות לעצמו לקפוץ לצלילה של שעה בים בין פגישה עסקית אחת לשנייה, לקחת את הלפטופ לשמורת הטבע המקומית ולשלוח את הדוחות משם או לקפוץ עם הילדים לאתרים מבוקשים בזמן שהוא עונה לכל המיילים הדחופים.

    

   הוא יכול להמשיך לנדוד ממקום למקום, ליהנות מיופיו של העולם ולתת שירותים מקצועיים איכותיים עם חיוך על הפנים.

    

    

   הוצאות המחיה

   הוצאות המחיה של הנוודים הדיגיטליים משתנות ממקום למקום ומותנות באורח החיים שהם רגילים אליו.

    

   נווד דיגיטלי שמקפיד על תקציב מצומצם יכול לנהל חיים טובים למדי בדרום מזרח אסיה בתקציב של 500 דולר לחודש. אם הוא רוצה לשכור חדר או דירת סטודיו קטנה הוא יסתדר היטב גם בתקציב של 1,000 דולר לחודש.

    

   נוודים דיגיטליים שמסתובבים במרכז אמריקה או בדרומה צריכים לצפות להוצאות מחיה של 500 עד 1,000 דולר חודש, ואם העסק שלהם משגשג, ויש להם עבודה בשפע, הם יסתדרו שם מצוין לאורך שנים.

    

   אירופה קצת יותר יקרה לנוודים דיגיטליים ובדרך כלל מושכת נוודים מבוססים עם גב כלכלי חזק וקריירה משגשגת. אך גם נוודים שעדיין לא בנו קריירה מצליחה ואין להם חסכונות בבנק, יכולים להסתדר באירופה אם הם מצמצמים את ההוצאות ומתנהלים ביעילות ובחסכנות. הוצאה חודשית של 1,000 או 2,000 דולר היא סבירה לחלוטין לנווד הדיגיטלי החסכן באירופה, אז אם אתם מסוגלים לעמוד בכך, אל תוותרו על ההתנסות.

    

   כדי לחוות אורח חיים נוודי ולהתמיד בו כדאי להיערך לשינויים מרחיקי לכת לפני שעוזבים את הארץ. נסו להיכנס למשטר של חיסכון כמה חודשים לפני שאתם עולים על המטוס, והשתדלו להימנע מהוצאות מיותרות. צמצמו את הארוחות במסעדות, בטלו מנויים ישנים, הסתפקו בבגדים שיש לכם בארון והוציאו כסף רק על מה שאתם צריכים. זה יעזור לכם להעשיר את החסכונות בבנק ולהתרגל לאורח חיים הנוודי.

    

   נוודים דיגיטליים

    

   נודדים בעולם? כך תבחרו את היעד הבא

   אם אתם נודדים ממקום למקום ברחבי העולם, אתם ודאי יודעים שחשוב לתכנן היטב את מסלול הנדודים, לערוך מחקר מקיף על כל יעד ולהתייעץ עם עמיתים, עם מכרים או עם נוודים אחרים לפני שבוחרים את היעד הבא.

    

   זכרו שאתם לא סתם נודדים בעולם – אתם נודדים ועובדים. הקריירה שלכם חשובה לא פחות מההתנסות הנוודית וכדי לתמוך בקריירה, לפתח אותה, לשמור על השם הטוב שלכם ולהצליח אתם צריכים תנאי מחיה בסיסיים ותנאי עבודה הולמים. ולכן לפני שאתם בוחרים את היעד הבא, אתם צריכים לשקול שיקולים מכריעים כמו ביטחונכם האישי, אשרות כניסה, אשרות עבודה, יוקר מחיה, שירותים מקומיים, גישה לאינטרנט ולתשתיות דיגיטליות, דיור איכותי, מוסדות חינוך ושירותים רפואיים.

    

   אם אתם נודדים לבד, אתם נהנים מגמישות ויכולים להסתדר גם במקומות נידחים ולא איכותיים. אך אם אתם נודדים עם המשפחה, אתם חייבים לדאוג לשלומם ולביטחונם של בני הזוג והילדים ולספק להם מחיה הולמת בתנאים ראויים.

    

    

   אילו ארצות מתאימות לנוודים דיגיטליים?

   יש ארצות רבות שיכולות לספק את צורכיהם של הנוודים הדיגיטליים ולתת להם תנאי מחיה הולמים.

    

   היעדים המבוקשים ביותר הם:

    

   יש נוודים דיגיטליים שמעדיפים דווקא את תאילנד או וייטנאם, ויש שמעדיפים את קוריאה, יפן או סין.

    

   תתפלאו לשמוע שיש גם נוודים דיגיטליים שאוהבים לנדוד מיישוב פריפריאלי אחד לשני מהצפון ועד הדרום כאן בארצנו הקטנטונת ונהנים מכל היתרונות שחיי הכפר הישראליים נותנים להם.

    

   לנדוד עם המשפחה? זה בהחלט אפשרי!

   נוודות דיגיטלית אינה מוגבלת לרווקים חופשיים ומאושרים. גם בעלי משפחות והורים לילדים יכולים לארוז את המזוודה, את המחשב ואת העסק ולנדוד ממקום למקום בארץ או בעולם בלי להזיק לשגרת העבודה ובלי לפגוע בקריירה ובפרנסה.

    

   כשנודדים עם המשפחה כדאי להביא בחשבון רק יעדים שמאפשרים מחיה סבירה בתנאים טובים. מומלץ לחפש יעדים שיש בהם מוסדות חינוך איכותיים ומוסדות בריאות שמציעים שירותי רפואה ברמה גבוהה.

    

   זכרו שגם כשנודדים עם המשפחה ברחבי העולם חשוב לשמור על השגרה ולהקצות זמן לעבודה ולמשפחה. אתם ממש לא חייבים לרוץ עם הילדים מאטרקציה לאטרקציה או לאכול כל יום במסעדה אחרת. טיילו בסופי השבוע או בחגים, הכינו אוכל בבית וחפשו פעילויות חינוכיות או מוסדות לימוד לילדים. כך תוכלו לחסוך כסף, להעסיק את הילדים ולהרגיל אותם לחיי שגרה, לטפח את הקריירה ולהקדיש זמן ללקוחות.

    

   רואה חשבון לנוודים דיגטליים

    

   למה נוודים דיגיטליים צריכים רואה חשבון?

   אומנם אורח החיים של הנווד הדיגיטלי הוא חופשי וגמיש, אך הוא אינו מנתק אותו משגרת העבודה ומחובותיו האזרחיות.

    

   נוודים דיגיטליים ממשיכים לעבוד ולייצר הכנסה גם כשהם נמצאים רחוק מהארץ ומטיילים בכל קצוות תבל. אם הם עוסקים עצמאים, הם חייבים להמשיך ולדווח לרשויות המס על הכנסותיהם ולשלם מיסים כסדרם. אם הם עובדים שכירים או פרילנסרים, הם חייבים להמשיך ולהפריש ממשכורתם לרשויות המס ולמוסד לביטוח לאומי.

    

   רואה החשבון עוזר להם לנהל את העסק שלהם גם מרחוק, מוודא שהם משלמים את המיסים שלהם בזמן ומייעץ להם בנוגע לתשלומי מס כפולים. אם אין לנוודים הדיגיטליים כוונה לחזור לארץ, רואה החשבון עוזר להם לנתק את התושבות מביטוח לאומי וממס הכנסה ומבטיח שכל זכויותיהם נשמרות כל עוד הם רחוקים מהארץ ועד שהם יחליטו לחזור ולהשתקע בה. רואה החשבון הוא השותף השקט החשוב ביותר של הנווד הדיגיטלי. הוא חיוני לעסק שלו והקשר הטוב ביותר שיש לו עם הרשויות בארץ.

    

   חולמים על חיים של נוודות דיגיטלית?

   גם חיי נוודות צריך לתכנן, והמשרד של רואה החשבון שלכם הוא המקום הטוב ביותר להתחיל בו את המסע. משרד רואי חשבון גרינברג מתמחה בליווי נוודים דיגיטליים ומסייע לנוודים דיגיטליים ישראלים מזה שנים רבות.

    

   מתכוננים לחיי נוודות? דברו אתנו. יחד נתכנן את חיי הנוודות הטובים ביותר בשבילכם, בשביל המשפחה שלכם ובשביל העסק שלכם.

   עמית גרינברג
   עמית גרינברג

   יועץ מס ומנהל משרד גרינברג בע"מ המעניק שירותי הנהלת חשבונות, ייעוץ עסקי וייעוץ מס.

   שתפו את המאמר עם חברים
   צרו איתנו קשר

   זקוקים לייעוץ? פנייתכם חשובה לנו, אנא השאירו פרטים ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם האפשרי    גרינברג רואי חשבון

    משרד המתמחה בהנהלת חשבונות וייעוץ מס לחברות, עסקים קטנים ובינוניים, בנוסף לכך, המשרד מציע שירות סיוע וליווי בסוגיות המס השונות הכרוכות בתהליך הרילוקיישן לכל המדינות בעולם. צוות המשרד מקצועי, אדיב ומנוסה בתחום, תוך מתן שירות מסור ואישי לפי צרכיו של כל לקוח.

    חיפוש
    אולי יעניין אותך גם...
    דילוג לתוכן