רוצה לוודא שהעסק שלך מתנהל באופן יעיל וחכם, מנהל את כל הספרים בצורה תקינה ובשורה התחתונה, חוסך כמה שיותר?
מלאו פרטים עכשיו וניצור קשר בקרוב!
למידע וייעוץ מקצועי  למידע נוסף וייעוץ מקצועי >
  למידע נוסף וייעוץ מקצועי X
  השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם   רילוקיישן לפורטוגל – המדריך המלא

   רילוקיישן לפורטוגל
   תוכן עניינים

   ישראלים רבים חולמים על רילוקיישן למדינה אחרת.

    

   אחדים עושים את הצעד המאתגר הזה מיוזמתם כדי להשתחרר מהאתגרים הרבים הנלווים לחיים בישראל, כדי לשנות אווירה, כדי להתנסות באורח חיים אחר וכדי לשפר את המצב הכלכלי.

    

   אחרים נשלחים לרילוקיישן מטעם מקום העבודה ונהנים מכל היתרונות שיש לתהליך להציע.

    

   בשנים האחרונות נעשתה פורטוגל יעד מבוקש לישראלים שמתכננים רילוקיישן, וזה לא מפתיע. נוסף על יופייה הרב פורטוגל היא מדינה ידידותית ומסבירה פנים. הישראלים המתגוררים בה מנהלים רמת חיים גבוהה הודות ליוקר המחיה הנמוך יחסית למדינות אירופאיות אחרות.

    

   בכל הנוגע לדיור ולתעסוקה, לא קשה למצוא בפורטוגל דיור איכותי או מקומות תעסוקה. ראשית, כיוון ששוק הנדל"ן הפורטוגלי מגוון מאוד ומציע נכסים נהדרים להשכרה לתקופות ארוכות במחירים שמתאימים לכל כיס.

    

   שנית, כיוון שבחלוף השנים התבססה בפורטוגל קהילת ישראלים גדולה נוסף על הקהילה היהודית השורשית שחיה שם מאות שנים. קהילת הישראלים בפורטוגל הולכת וגדלה, והדבר מקל על ישראלים רבים בתהליך הרילוקיישן.

    

   ולבסוף, בעלי מקצועות חופשיים ובעלי מקצועות נדרשים לא יתקשו למצוא תעסוקה בפורטוגל. ואם הרילוקיישן נעשה ביוזמת המעסיק בישראל, הפרנסה מובטחת ומאפשרת מעבר קל ונינוח.

    

   חושבים על רילוקיישן לפורטוגל? נמצאים בעיצומו של התהליך?

    

   הינה כל מה שאתם צריכים לדעת על רילוקיישן לפורטוגל – במה מתחילים? מה חשוב לדעת? מה היתרונות? למה לצפות? ובעיקר – למה צריך ליווי של רואה חשבון מומחה למיסוי רילוקיישן לאורך כל הדרך?

    

   מתכננים רילוקיישן? משרדינו מציע ייעוץ והכוונה לרילוקיישן לכל מקום בעולם

    

   רילוקיישן לפורטוגל

   פורטוגל היא יעד מתאים לרילוקיישן באירופה. ישראלים רבים נוהרים אליה, וזה לא מפתיע.

    

   רילוקיישן לפורטוגל מבטיח התנסות אירופאית ייחודית למדי – פורטוגל היא מדינה אירופאית קטנה יחסית. היא קרובה לישראל, האקלים בה ים-תיכוני אך נוח, ההיסטוריה שלה עשירה וקשורה בקשר הדוק עם ההיסטוריה של העם היהודי, הנופים בה מגוונים, האוכלוסייה איכותית והתושבים רגועים ונינוחים.

    

   אף שיש בפורטוגל מרכזים עירוניים משגשגים ותעשייה מקומית מפותחת, פורטוגל היא מדינה חקלאית. למעשה חקלאות היא אחד הנכסים החשובים ביותר של פורטוגל. עיקר ההכנסות שלה מגיע מחקלאות.

    

   ישראלים המחפשים סגנון חיים פשוט יותר, קרבה לאדמה והזדמנות ללמוד את עבודת הכפיים ולעסוק בה, יכולים לקנות או לשכור חוות חקלאיות ברחבי פורטוגל, ללמוד את עבודת החקלאות, להתמקד בחקלאות יצרנית ולשנות לחלוטין את אורחות החיים. כיוון שישראלים רבים כבר עושים את זה בפועל, לא קשה למצוא מישהו להתייעץ אתו ולהיעזר בו.

    

   האוכלוסייה הפורטוגלית די הטרוגנית, והקהילה היהודית גדולה, חזקה ומגובשת.

    

   אפשרויות המחיה בפורטוגל מגוונות, ולא קשה למצוא תעסוקה מתאימה. אפשר לחיות בפורטוגל ברמת חיים גבוהה, להתבסס, להתאקלם היטב וליהנות מכל היתרונות שלה.

    

   ישראלים רבים, בין שהם מחפשים סגנון חיים אחר או איכות חיים אחרת, ובין שהם נשלחים לרילוקיישן מטעם מקום העבודה, רואים בפורטוגל יעד אידיאלי לרילוקיישן ומתחילים בתהליך שיוביל אותם אל היעד הנכסף.

    

   ישראלים בפורטוגל

    

   ישראלים בפורטוגל

   כמו כל תהליך רילוקיישן גם רילוקיישן לפורטוגל אינו תהליך פשוט ודורש תקופת הסתגלות.

    

   קהילת הישראלים הגדולה בפורטוגל מסייעת למהגרים החדשים, ומקילה את תהליך ההתאקלמות במדינה. דווקא משום שיש הרבה ישראלים בפורטוגל, מהגרים חדשים מישראל מרגישים בה בבית, נקלטים היטב ומתאקלמים בקלות.

    

   הקהילה היהודית העתיקה והגדולה ביותר בפורטוגל מתגוררת בעיר הבירה, ליסבון, ברובע היהודי בעיר. הקהילה עצמה מונה כמה אלפי יהודים. חברי הקהילה מקבלים כל ישראלי שמגיע אליה באדיבות ובסבר פנים ועוזרים בכל מה שצריך.

    

   ברובע היהודי בליסבון אפשר למצוא בית כנסת, מוסדות חינוך דתיים, מסעדות כשרות וניחוחות יהודיים מוכרים. הקהילה היהודית הענפה והמבוססת בליסבון מקבלת ישראלים בזרועות פתוחות ועוזרת לישראלים להרגיש בבית גם הרחק מהבית, וזוהי חוויה מרגשת, מיוחדת ומעוררת השראה.

    

   הגירה לפורטוגל

    

   הגירה לפורטוגל – יוקר המחיה

   הדבר הראשון שחושבים עליו לפני שמתכננים הגירה לפורטוגל, הוא יוקר המחיה.

    

   כיוון שפורטוגל היא מדינה זולה, היא נעשתה יעד אידיאלי לישראלים שרוצים לשפר את מצבם הכלכלי, את רמת החיים ואת איכות החיים.

    

   למעשה יוקר המחיה בפורטוגל נמוך בהרבה מיוקר המחיה בארצות הברית ובישראל בשיעור של כמעט 40 אחוזים. מחירי השכירות נמוכים מהמחירים בארצות הברית ובישראל בשיעור של כמעט 70 אחוזים. לנוכח הנתונים הללו אין פלא שפורטוגל היא אחד היעדים המבוקשים ביותר לרילוקיישן, וישראלים רבים קופצים על המציאה.

    

   אומנם המשכורות הממוצעות בפורטוגל נמוכות בהרבה מהמשכורות הממוצעות בישראל, אך כיוון שעלויות המחיה זולות, עלויות הדיור זולות, מחירי המזון זולים והוצאות החינוך והבריאות נמוכות, משכורת חודשית ממוצעת של אלף יורו הולמת את יוקר המחיה, מספקת את כל צורכי המשפחה ואף מאפשרת לחסוך כסף ולחיות בנוחות.

    

   עבודה בפורטוגל

    

   עבודה בפורטוגל

   בין שאתם מהגרים לפורטוגל מטעם מקום העבודה, ובין שאתם מהגרים בחיפוש אחר הזדמנויות תעסוקה טובות יותר, לא קשה למצוא עבודה בפורטוגל או להתאקלם בתפקיד חדש בארגון גדול ולהצליח.

    

   כדי להיכנס לפורטוגל צריך להציג אשרת כניסה תקפה, וכדי לעבוד בה יש לדאוג להיתרי עבודה. ישראלים שיש להם אזרחות פורטוגלית ונושאים דרכון פורטוגלי, יכולים להיכנס למדינה בקלות ולעבוד בכל מקום.

    

   ישראלים שאין להם אזרחות פורטוגלית צריכים להתחיל את תהליך הרילוקיישן בארץ – להגיש בקשה לאשרת שהייה ולהיתרי עבודה בשגרירות של פורטוגל ולהמתין. התהליך עשוי להימשך כמה חודשים אז כדאי להתחיל אותו מבעוד מועד ולא לחכות לרגע האחרון.

    

   דיור בפורטוגל

   אם חושבים על רילוקיישן למדינה איכותית כמו פורטוגל, כניסה לישראלים היא די פשוטה. ייתכן שתיאלצו לעבור דרך צינורות הבירוקרטיה בשגרירות פורטוגל בארץ, אך בסך הכול אין מדובר בתהליך מסובך, ועם קבלת האשרות הנכספות תוכלו להניע את תהליך הרילוקיישן ביתר שאת.

    

   מובן שהמשימה הראשונה והחשובה ביותר לאחר שמקבלים את האשרות וההיתרים, היא לדאוג למקום מגורים. ישראלים רבים שמגיעים לפורטוגל מעדיפים להתגורר קרוב לישראלים אחרים ומחפשים נכסים מתאימים ברובע היהודי בליסבון או באזורים אחרים שבהם יש אוכלוסיות ישראליות מבוססות.

    

   כיוון שפורטוגל היא מדינה חקלאית, אפשר למצוא אזורים כפריים רבים שבהם מתגוררים ישראלים וליהנות גם מהקרבה לאדמה וגם מהקרבה לניחוחות המוכרים של הבית. וזה מה שיפה ומיוחד בפורטוגל – אתם יכולים להתנסות בחיי עיר תוססים ולהרגיש בבית, ואתם יכולים להתנסות בחיי כפר שלווים ולהרגיש בבית.

    

   בכל מקום שתגיעו אליו בפורטוגל תמצאו קהילות ישראליות מבוססות שיקבלו אתכם בזרועות פתוחות עם חיוך על הפנים.

    

   ישראלים שחיים בפורטוגל

    

   ישראלים שחיים בפורטוגל

   אם תשאלו ישראלים שחיים בפורטוגל לגבי אפשרויות התעסוקה במדינה המיוחדת הזאת, הם יאמרו לכם שאפשרויות התעסוקה בפורטוגל תלויות בכישורים שלכם וכן בידע, בהשכלה ובמיומנויות המקצועיות שלכם.

    

   מלבד היותה מדינה חקלאית פורטוגל היא גם מרכז פעילות שוקק של חברות הזנק ושל תעשיות הייטק מתקדמות. בערים הגדולות בפורטוגל תוכלו למצוא חברות בין-לאומיות משגשגות שמספקות אלפי מקומות עבודה והזדמנויות קידום לאנשי מקצוע מיומנים בתחומים שונים.

    

   יזמים רבים מוצאים בפורטוגל הזדמנויות להשקעה במיוחד בשוק הנדל"ן ובעסקי התיירות. יש כמובן ישראלים שמגיעים לרילוקיישן מטעם מקום העבודה ומאיישים תפקידים בכירים בחברות ישראליות שפועלות בפורטוגל.

    

   בני הזוג שלהם משתלבים בתחומי עבודה מעניינים כמו שירותים, תיירות, יזמות, מסחר ותעשייה או מציעים שירותים מקצועיים מרחוק לחברות בארץ ומתפרנסים היטב.

    

   להגר לפורטוגל

    

   להגר לפורטוגל עם הילדים

   אם אתם מתכננים להגר לפורטוגל עם הילדים, ודאי חשוב לכם לשמוע על מערכת החינוך בפורטוגל, על שירותי הבריאות ועל תחושת הביטחון הכללית במדינה.

    

   ראשית, חשוב לדעת שפורטוגל מתחזקת מערכת חינוך איכותית. כל מוסדות החינוך בפורטוגל – החל במוסדות חינוך לגיל הרך, דרך בתי ספר יסודיים ותיכוניים וכלה במוסדות אקדמיים – מקנים לתלמידים השכלה ברמה גבוהה ותחומי ידע נרחבים.

    

   בפורטוגל תמצאו גם בתי ספר בין-לאומיים שמלמדים בשפה האנגלית, עומדים בתקנים בין-לאומיים מחמירים לחינוך ומקנים לתלמידים ידע, ערכים והשכלה.

    

   בכל הנוגע לשירותי הבריאות, גם הם איכותיים מאוד. פורטוגל היא מדינה מערבית, מודרנית ומפותחת, וכמו כל מדינה מערבית גם היא מציעה לאזרחיה ולתושביה שירותי בריאות ראויים גם במערכת הבריאות הציבורית וגם במוסדות בריאות פרטיים. כדי ליהנות משירותי בריאות פרטיים כדאי לרכוש פוליסות ביטוח מקיפות מהמבטחים המובילים בפורטוגל או להרחיב את פוליסות הבריאות שרכשתם בארץ.

    

   ומה לגבי תחושת הביטחון הכללית בפורטוגל? ובכן, פורטוגל היא מדינה רגועה, שלווה ושוחרת שלום. עבודת המשטרה בפורטוגל יעילה ומועילה, ושיעורי הפשיעה בה נמוכים. הקדישו זמן ללימוד החוקים והכירו את המנהגים המקומיים כדי להימנע מבעיות שמקורן בחוסר ידע או בחוסר הבנה.

    

   בסיכומו של דבר פורטוגל היא מדינה נהדרת לרילוקיישן עם הילדים, ואם תתכננו את הרילוקיישן היטב, תיהנו מחיים טובים, איכותיים ומהנים ומחוויה מדהימה שתיזכרו כל החיים.

    

   רילוקיישן לפורטוגל מתכננים עם רואה חשבון

   תהליך הרילוקיישן לפורטוגל הוא תהליך בירוקרטי שיש לו השלכות בתחום התושבות ובתחום המיסוי בארץ, וחשוב שרואה החשבון שלכם ילווה אתכם לכל אורך הדרך.

    

   לפני שיוצאים לרילוקיישן כדאי לדווח על כך לרשויות המס בארץ וגם למוסד לביטוח לאומי. למה? כדי שלא תידרשו לדווח על הכנסותיכם בארץ או לשלם מיסים בארץ.

    

   אם אתם עוברים לפורטוגל לתקופה זמנית, דווחו על כך למוסד לביטוח לאומי. אך אם אתם עוברים לתקופה שעולה על שלוש שנים, דווחו על כך גם לרשויות המס והתחילו בתהליך ניתוק התושבות במס הכנסה.

    

   אנו במשרד רואי חשבון גרינברג מטפלים בכל היבטי המס הנלווים לתהליך הרילוקיישן, נוודות דיגיטלית, ניתוק התושבות ועומדים לרשותכם בכל שאלה.

    

   אז לפני שתעברו לפורטוגל, עברו במשרד שלנו ותנו לנו לעזור לכם לתכנן את המעבר. אנחנו כאן בשבילכם.

   עמית גרינברג
   עמית גרינברג

   יועץ מס ומנהל משרד גרינברג בע"מ המעניק שירותי הנהלת חשבונות, ייעוץ עסקי וייעוץ מס.

   שתפו את המאמר עם חברים
   צרו איתנו קשר

   זקוקים לייעוץ? פנייתכם חשובה לנו, אנא השאירו פרטים ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם האפשרי    גרינברג רואי חשבון

    משרד המתמחה בהנהלת חשבונות וייעוץ מס לחברות, עסקים קטנים ובינוניים, בנוסף לכך, המשרד מציע שירות סיוע וליווי בסוגיות המס השונות הכרוכות בתהליך הרילוקיישן לכל המדינות בעולם. צוות המשרד מקצועי, אדיב ומנוסה בתחום, תוך מתן שירות מסור ואישי לפי צרכיו של כל לקוח.

    חיפוש
    אולי יעניין אותך גם...
    דילוג לתוכן