רוצה לוודא שהעסק שלך מתנהל באופן יעיל וחכם, מנהל את כל הספרים בצורה תקינה ובשורה התחתונה, חוסך כמה שיותר?
מלאו פרטים עכשיו וניצור קשר בקרוב!
למידע וייעוץ מקצועי  למידע נוסף וייעוץ מקצועי >
  למידע נוסף וייעוץ מקצועי X
  השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם   רילוקיישן לקנדה – המדריך המלא

   רילוקיישן לקנדה
   תוכן עניינים

   חושבים על רילוקיישן לקנדה? אם כן, ייתכן שיש לכם שאלות רבות על התהליך עצמו שיכול להיות מורכב למדי.

    

   הגירה לקנדה אפשרית לאנשים מרחבי העולם וגם לישראלים שעומדים בדרישות מסוימות ובקריטריונים מוגדרים.

    

   בין שאתם חושבים על רילוקיישן לתקופה קצרה, ובין שאתם חושבים להגר לצמיתות, כדאי שתבינו את תהליך ההגירה ותעשו כל מה שאפשר כדי להקל על עצמכם ועל בני משפחתכם.

    

   הינה כל מה שכדאי לדעת על הגירה לקנדה החל בדרישות לרילוקיישן, דרך תכנון הרילוקיישן וכלה ביישומו.

    

   מתכננים רילוקיישן? משרדינו מציע ייעוץ והכוונה לרילוקיישן לכל מקום בעולם

    

   הגירה לקנדה

   השלב הראשון בתהליך הגירה לקנדה הוא הגשת בקשה לרילוקיישן. את הבקשה יש להגיש בשגרירות קנדה בישראל.

    

   הטיפול בשגרירות משתנה לפי סוג האשרה המבוקש כיוון שממשלת קנדה דורשת מילוי טפסים שונים לאשרות שונות.

    

   את בקשתכם יבדוק קצין הגירה בשגרירות. קצין ההגירה יקבע אם בקשתכם עומדת בדרישות הבסיסיות להמשך טיפול, ואם אתם עומדים בדרישות הבסיסיות להגירה.

    

   אם בקשתכם תאושר, תקבלו מכתב ובו הוראות לתשלום אגרות ובקשה לצירוף מסמכים נוספים. ייתכן שתוזמנו לריאיון אישי בשגרירות כדי להשלים את הטיפול בבקשתכם. לאחר שתגישו את כל המסמכים ותשלמו את כל האגרות, צוות השגרירות יתחיל לעבד את בקשתכם.

    

   זמן הטיפול בבקשתכם תלוי בסוג הוויזה שאתם מבקשים, במדינת המוצא שלכם ובכמות הבקשות שנמצאות בטיפול בשגרירות. הטיפול יכול להיערך כמה חודשים ובסיומו תוכלו לדעת אם בקשתכם לאשרה אושרה או לא, ואם כן, תקבלו אשרה ותוכלו להמשיך ולתכנן את הרילוקיישן.

    

   הגירה לקנדה

    

   רילוקיישן לקנדה

   כדי לעשות רילוקיישן לקנדה עליכם לעמוד בקריטריונים מסוימים. קריטריונים אלה כוללים גיל, השכלה, שליטה בשפה, ניסיון תעסוקתי ויכולת פיננסית ולהציג נתונים על היעדר רקע פלילי ועל מצב בריאותי.

   • גיל – עליכם להיות בני 18 עד 54 כדי להגיש בקשה למגורי קבע בקנדה.
   • השכלה – עליכם להיות בעלי תואר אקדמי או תעודה על-תיכונית כדי לקבל את מרב הנקודות שקבעה ממשלת קנדה למהגרים. עם זאת, הגירה לקנדה ללא מקצוע מתאפשרת אם יש לכם ניסיון תעסוקתי ואתם שולטים באנגלית או בצרפתית.
   • שליטה בשפה – עליכם להפגין בקיאות באנגלית או בצרפתית כדי להיות זכאים לרילוקיישן. מיומנויות השפה מוערכות בשני מבחני שפה שונים: מבחן בין-לאומי לבדיקת ידע באנגלית מסוג IELTS ומבחן שפות מסוג CELPIP.
   • ניסיון בעבודה – רילוקיישן לקנדה מחייב שנת ניסיון אחת לפחות בעבודה במשרה מלאה בעשר השנים שקדמו להגשת הבקשה.
   • אמצעים כספיים – על המועמדים לרילוקיישן להוכיח שיש להם אמצעים כספיים מתאימים לפרנס את עצמם ואת בני המשפחה שמתלווים אליהם.
   • גורמי קבילות – עליכם לעבור הערכה בריאותית ובדיקה לשלילת רקע פלילי כדי להימצא זכאים להגירה לקנדה.

    

   אשרות כניסה לקנדה

   אם אתם תוהים איך להגר לקנדה, כדאי שתדעו שיש כמה אשרות כניסה לקנדה, ויש להגיש בקשה נפרדת לכל אשרה ולענות על קריטריונים אחדים. הינה כל סוגי האשרות שממשלת קנדה מנפיקה למהגרים פוטנציאליים:

   • התוכנית הפדרלית לעובדים מיומנים (FSWP) – תוכנית זאת עוזרת למהגרים מוסמכים לקבל מגורי קבע בקנדה. כדי להיות זכאים לתוכנית עליכם להוכיח כישורים נדרשים, ניסיון מקצועי ושליטה בשפה האנגלית או הצרפתית כדי להשתלב בהצלחה בשוק העבודה הקנדי.
   • תוכניות מחוזיות (PNPs) למועמדים להגירה – רוב המחוזות והטריטוריות בקנדה מציעים תוכניות PNPs ייחודיות למהגרים. תוכניות אלה מספקות מגורי קבע ותעסוקה למהגרים העונים על צורכי העבודה הספציפיים של כל מחוז.
   • תוכניות הגירה עסקיות – אם אתם יזמים או משקיעים המעוניינים להקים עסק בקנדה, אתם עשויים להיות זכאים לאחת מתוכניות ההגירה העסקיות. תוכניות אלה מאפשרות למשקיעים וליזמים לקבל מגורי קבע בקנדה בתמורה להשקעה גדולה או ליצירת מקומות תעסוקה במדינה.
   • אשרת לימודים – אם אתם סטודנטים זרים המעוניינים ללמוד בקנדה, תצטרכו להגיש בקשה לאשרת לימודים. אתם יכולים לקבל אשרת לימודים אם התקבלתם למוסד להשכלה גבוהה בקנדה ויש לכם די משאבים כספיים כדי לפרנס את עצמכם בזמן הלימודים.
   • אשרות מבקרים – אם אתם מתכננים לבקר בקנדה לתקופה קצרה ומוגבלת, ייתכן שתזדקקו לאשרת מבקר. אשרה זו תאפשר לכם לשהות בקנדה חודשים ספורים ועד חצי שנה, אך הדבר תלוי בלאום שלכם.

    

   מעבר לקנדה

    

   שיטת הנקודות להגירה לקנדה

   אם אתם מתכננים הגירה לקנדה, תנאים מוקדמים ילוו את התהליך שלכם. מערכת ההגירה הקנדית משתמשת בשיטת נקודות מוגדרת שקובעת מי זכאי לתושבות קבע בקנדה ומי לא.

    

   כדי להיות זכאים לתושבות קבע, עליכם לעבור תחילה מבדק מזכה שיעניק לכם נקודות בהתבסס על גורמים שונים כמו גיל, השכלה, שליטה בשפה, ניסיון תעסוקתי ועוד. מספר הנקודות המרבי שתוכל לצבור הוא 100.

    

   ככל שהציון שלכם גבוה יותר, הסיכויים שלכם להתקבל לתוכניות האשרות השונות גבוהים יותר:

   • כדי לצבור נקודות על גיל עליכם להיות בני 18 עד 35 שנים.
   • השכלה חשובה מאוד ויכולה לעזור לכם לזכות בנקודות.
   • אם יש לכם תואר אקדמי, השכלה על-תיכונית או תעודה מקצועית ממוסד מוסמך, אתם משפרים את סיכויי הרילוקיישן שלכם,
   • שליטה בשפות המדוברות בקנדה חשובה מאוד ויכולה לעזור לכם לצבור נקודות,
   • ניסיון תעסוקתי הוא גורם נוסף שיכול לעזור לכם לצבור נקודות.
   • עוד גורמים שעשויים להשפיע על הניקוד שלכם כוללים קשרים משפחתיים בקנדה וכישורים מוכחים.

    

   שיטת הנקודות היא שיטה תחרותית מאוד, אך היא יכולה לעזור לכם להבין אילו גורמים ישפיעו על זכאותכם, ובמה תוכלו להשתפר. כמו כן, חשוב לזכור שגם אם הניקוד הפוטנציאלי שלכם אינו גבוה, עדיין עומדות לרשותכם אפשרויות נוספות כמו קשרים משפחתיים, הגירה לקנדה דרך הקהילה היהודית, הגירה לקנדה עם דרכון אירופאי, בקשות הומניטריות ועוד.

    

   דיור ותעסוקה בקנדה

   אם אתם שואלים את עצמכם כמה עולה תהליך הגירה לקנדה, אתם צריכים לבחון אפשרויות לדיור ולתעסוקה. לא נטעה אם נאמר שדיור ותעסוקה הם הגורמים החשובים ביותר שיש להביא בחשבון לפני שמתחילים לתכנן רילוקיישן לקנדה.

    

   בכל הנוגע לדיור, מהגרים רבים מוצאים מגורים במחירים סבירים הן בתחום הדיור הפרטי והן בתחום הדיור הציבורי. הדיור הפרטי יכול להיות יחידת דיור בבית פרטי, והוא יכול גם להיות דירה שכורה או נכס למכירה. מחיר השכירות הממוצע בקנדה הוא 1,400 דולר לחודש, אך המחירים משתנים לפי האזור הגאוגרפי. הדיור הציבורי זמין בערים רבות, ולרוב הוא מסובסד ומתאים למשפחות מעוטות יכולת.

    

   בכל הנוגע לתעסוקה, לישראלים ברילוקיישן יש כמה אפשרויות. ממשלת קנדה מציעה למהגרים מבחר תוכניות למציאת תעסוקה כמו התוכנית הפדרלית לעובדים מיומנים ותוכנית המועמדים הפרובינציאלית. נוסף על כך, מהגרים יכולים לבחון הזדמנויות עבודה אצל מעסיקים פרטיים או להציע שירותים מקצועיים כפרילנסרים.

    

   ממשלת קנדה מציעה תוכנית להעסקה זמנית של עובדים זרים. תוכנית זאת מאשרת לחברות להעסיק עובדים זרים אם הן מתקשות למצוא אזרחים קנדים עם כישורים מתאימים. עם המשאבים הנכונים והתמיכה המתאימה תוכלו לעבור בהצלחה לביתכם החדש בקנדה.

    

   שירותי בריאות וחינוך בקנדה

   מערכת הבריאות בקנדה היא אחת הטובות והמתקדמות בעולם, והיא נגישה לאזרחי קנדה ולתושביה. אם אתם חושבים על רילוקיישן לקנדה, כדאי שתדעו שלקנדה יש מערכת בריאות אוניברסלית שעובדת במימון הממשלה הפדרלית. המשמעות היא שכל תושבי הקבע בקנדה זכאים לטיפול רפואי במימון ציבורי. שירותי הבריאות ניתנים באמצעות מערכת של משלם יחיד המאפשרת לקנדים לגשת לשירותי בריאות ללא קשר לאזור מגוריהם.

    

   השירותים הרפואיים הם מקיפים ומתקדמים וכוללים ביקורי רופא, אשפוז בבית חולים, בדיקות, אבחונים, ניתוחים, תרופות וטיפולים רפואיים.

    

   בכל הנוגע למערכת החינוך, בקנדה פועלת מערכת חינוך ענפה במימון ציבורי. החינוך הציבורי מחולק לשלושה שכבות – בית ספר יסודי, בית ספר תיכון וחינוך על-תיכוני.

    

   כל התלמידים בקנדה מקבלים חינוך חינם עד כיתה י"ב. להשכלה על-תיכונית יש עלויות שמשתנות לפי המוסד הלימודי ולפי התוכנית הנלמדת בו.

    

   בסך הכול לקנדה יש מערכת בריאות מקיפה ומערכת חינוך מצוינת, ושתיהן נגישות מאוד לאזרחים ולתושבים כאחד. כדי לתכנן את הרילוקיישן כראוי אתם צריכים להכיר את הפרטים הספציפיים של שתי המערכות הללו, לקבל החלטה מושכלת ולבנות עתיד ראוי לכם ולילדיכם בקנדה.

    

   רילוקיישן לטורונטו

    

   רילוקיישן לטורונטו

   רילוקיישן לטורונטו הוא התנסות חווייתית ומרגשת לישראלים רבים. טורונטו היא עיר תוססת ורב-תרבותית המציעה למהגרים חיים מלאים באיכות גבוהה.

    

   כמו בכל עיר גדולה בקנדה גם בטורונטו המחיה יכולה להיות יקרה. יוקר המחיה כולל שכר דירה, מיסים, שירותים ציבוריים, שירותים רפואיים, מסגרות חינוכיות, קניות, תחבורה ונופשים.

    

   חשוב להביא בחשבון את שוק העבודה כשמתכננים לעבור לטורונטו. קנדה מתמודדת עם מחסור בעובדים מקצועיים. ולכן אף שקשה למצוא עבודה בקנדה בכלל ובטורונטו בפרט, הזדמנויות יש בשפע, ואם יש לכם כישורים מקצועיים מתאימים וניסיון מקצועי, אתם יכולים להתברג היטב בשוק העבודה. תחומי התעסוקה העיקריים בטורונטו הם פיננסים, בריאות, טכנולוגיה וייצור.

    

   כדאי לדעת ששכר המינימום בטורונטו הוא 14 דולר לשעה. שיעור זה  גבוה מהממוצע הארצי, כך שתוכלו להרוויח בטורונטו יותר מבערים אחרות בקנדה. אף ששוק העבודה בטורונטו תחרותי מאוד, יש משאבים זמינים רבים למהגרים שמחפשים עבודה, ותוכניות ממשלתיות שיעזרו לכם להשתלב בו.

    

   ישראלים ברילוקיישן עשויים למצוא עבודה באמצעות נטוורקינג מקצועי, באמצעות קשרים עם ישראלים אחרים בקנדה ובאמצעות אחת מהתוכניות הממשלתיות.

    

   היבטי המס בתהליך ההגירה לקנדה

   רילוקיישן לקנדה מחייב מודעות לכל היבטי המס הנלווים לתהליך ההגירה. סוכנות ההכנסה הקנדית (CRA) מטילה מיסים על הכנסות שמקורן בקנדה ללא קשר לסטטוס ההגירה של המהגרים. משמעות הדבר היא שיהיה עליכם לדווח על כל ההכנסות שהרווחתם בזמן שהותכם בקנדה ולשלם מיסים בעבורן.

    

   כדאי לדעת שה־CRA מתייחס לאנשים שגרים בקנדה חצי שנה או יותר כאל מהגרים החייבים בהגשת דוחות מס ובתשלום מיסים.

    

   ישראלים שמהגרים לקנדה צריכים לזכור שישנם זיכוי מס, ניכויים ופטורים מסוימים שעומדים לרשותם.

    

   יתר על כן אנשים שמהגרים לקנדה, יכולים לתבוע ניכויים על הוצאות מעבר או על שכר לימוד. חשוב לציין שניכויים אלה יכולים להשתנות לפי נסיבות אישיות, וכדאי להתייעץ עם רואה חשבון לפני שמגישים בקשה לקבלת ניכויי מס או זיכויים.

    

   לבסוף, גם למכירת נכסים או להעברת כספים מחו"ל יש השלכות מס בקנדה, וישראלים שעוברים לקנדה צריכים להתייעץ עם יועץ מס מקצועי כדי להבין אותן.

    

   בסך הכול הגירה לקנדה מחייבת מודעות להשלכות המס הפוטנציאליות לתהליך ההגירה. רוצים לוודא שאתם עומדים בחוקי המס הקנדיים ונמנעים מכפל מס בישראל? דברו אתנו. צוות משרד רואי חשבון גרינברג בעל ניסיון רב בכל הקשור למיסוי רילוקיישן, הוא יעזור וילווה אתכם לכל אורך הדרך מישראל לקנדה ובחזרה.

   עמית גרינברג
   עמית גרינברג

   יועץ מס ומנהל משרד גרינברג בע"מ המעניק שירותי הנהלת חשבונות, ייעוץ עסקי וייעוץ מס.

   שתפו את המאמר עם חברים
   צרו איתנו קשר

   זקוקים לייעוץ? פנייתכם חשובה לנו, אנא השאירו פרטים ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם האפשרי    גרינברג רואי חשבון

    משרד המתמחה בהנהלת חשבונות וייעוץ מס לחברות, עסקים קטנים ובינוניים, בנוסף לכך, המשרד מציע שירות סיוע וליווי בסוגיות המס השונות הכרוכות בתהליך הרילוקיישן לכל המדינות בעולם. צוות המשרד מקצועי, אדיב ומנוסה בתחום, תוך מתן שירות מסור ואישי לפי צרכיו של כל לקוח.

    חיפוש
    אולי יעניין אותך גם...
    דילוג לתוכן