רוצה לוודא שהעסק שלך מתנהל באופן יעיל וחכם, מנהל את כל הספרים בצורה תקינה ובשורה התחתונה, חוסך כמה שיותר?
מלאו פרטים עכשיו וניצור קשר בקרוב!
למידע וייעוץ מקצועי  למידע נוסף וייעוץ מקצועי >
  למידע נוסף וייעוץ מקצועי X
  השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם   רילוקיישן לאוסטרליה – המדריך המלא

   רילוקיישן לאוסטרליה
   תוכן עניינים

   בשנים האחרונות נעשתה אוסטרליה יעד רילוקיישן מבוקש, ולא בכדי. המרחבים העצומים של היבשת המופלאה הזאת, הזדמנויות התעסוקה המגוונות והשילוב הייחודי והעוצמתי בין חיי העיר השוקקים ובין הכפריוּת השלווה קורץ לכולם.

   רמת החיים הגבוהה באוסטרליה בכלל ובסידני בפרט ואורח החיים השליו האופייני לאוסטרלים הקנו לאוסטרליה מעמד של יעד רילוקיישן מוביל ובצדק.

   האוסטרלים יודעים לנהל נכון את חיי העבודה שלהם ולהפריד אותם מחיי הבית והמשפחה. האיזון בין הקדחתנות הפורייה שמאפיינת את עולם התעסוקה האוסטרלי, ובין ההקפדה על חיי פנאי ועל טיפוח הבית והמשפחה מסקרן ישראלים רבים שרוצים גם הם לחוות את אורח החיים המיוחד הזה ולאמץ אותו.

   אין ספק שחוויית החיים באוסטרליה היא שונה ומרתקת, ומהסיבה הזו ישראלים רבים שואפים לקבל הזדמנות לחיות ולעבוד בה ולא מוכנים לפספס אותה.

    

   חולמים על רילוקיישן לאוסטרליה? נמצאים כבר בתוך התהליך? הינה כל מה שאתם צריכים לדעת.

    

   מתכננים רילוקיישן? משרדינו מציע ייעוץ והכוונה לרילוקיישן לכל מקום בעולם

    

   רילוקיישן לאוסטרליה

   אוסטרליה היא מדינה מערבית מפותחת, מתקדמת ודוברת אנגלית. רילוקיישן לאוסטרליה מאפשר לישראלים רבים לשפר את מצבם הכלכלי ואת רמת חייהם וליהנות מאיכות חיים גבוהה.

   החיים באוסטרליה הם נוחים ונינוחים. המשכורות באוסטרליה גבוהות בהרבה מהמשכורות בישראל, ולכן אף שהיא מדינה יקרה יחסית, יוקר המחיה כמעט אינו מורגש הודות לשכר הגבוה.

   גם אפשרויות התעסוקה הרבות בכל אחת מהערים הגדולות באוסטרליה מציבות אותה בראש יעדי הרילוקיישן לישראלים, ותהליך הרילוקיישן עצמו קל ומהיר. אנשי מקצוע מיומנים, מנוסים ומשכילים יכולים למצוא תעסוקה הולמת וראויה בקלות בכל עיר ובכל אזור באוסטרליה.

    

   אורח חיים מודרני ורמת חיים גבוהה באוסטרליה

   סידני, עיר הבירה של ניו סאות' ויילס, היא העיר הגדולה ביותר באוסטרליה, ולכן רילוקיישן לסידני הוא יעד מבוקש המועדף על ישראלים רבים. אף שמדובר בעיר יקרה יחסית, המשכורות הגבוהות האופייניות לאוסטרליה מקילות את ההתמודדות עם יוקר המחיה ומאפשרות לכל תושביה לנהל רמת חיים גבוהה.

   ישראלים רבים מעדיפים להתמקם בסידני בעיקר בגלל הקהילה היהודית הגדולה שבה. מגורים בקרבת אוכלוסיות יהודיות וישראליות גדולות מקילות את המעבר ואת תהליך ההתאקלמות בכללותו.

    

   חינוך ובריאות באוסטרליה

   מערכת החינוך האוסטרלית היא מהמובילות בעולם, וילדיכם ייהנו מהשכלה איכותית ברמה גבוהה ומהזמנות להתקבל ללימודי המשך במוסדות אקדמיים מובילים באוסטרליה, בארץ ובעולם כולו. תוכלו לרשום את ילדיכם למערכת החינוך הציבורית או למוסדות חינוך פרטיים. כך או כך הם יזכו להשכלה איכותית ורחבת היקף. אם תרצו, תוכלו לבחור דווקא במוסדות חינוך יהודיים ולהקל על ילדיכם בתהליך ההתאקלמות המורכב ממילא. 

   מערכת הבריאות באוסטרליה נחשבת גם היא לאחת המובילות בעולם ונותנת לתושבי אוסטרליה שירותי רפואה ציבוריים ופרטיים כאחד. תושבים המתגוררים באוסטרליה פחות משנתיים צריכים להשתמש בשירותי רפואה פרטיים ולרכוש לשם כך ביטוח רפואי פרטי. תושבים המתגוררים באוסטרליה מעל שנתיים יכולים לקבל שירותי רפואה ציבוריים שאת רובם מממנת המדינה.

    

   לפני הרילוקיישן לאוסטרליה ודאו שיש לכם היתרי עבודה

   היתרי עבודה הם תנאי לביצוע הרילוקיישן, ומהסיבה הזאת תהליך הרילוקיישן לאוסטרליה הוא מעט יותר מורכב מתהליכי מעבר למדינות אחרות. לפני המעבר לאוסטרליה עליכם להגיש בקשה לאשרת עבודה ולהמתין עד לקבלת היתר לעבודה באוסטרליה. יש כמה סוגים של אשרות עבודה ובהם אשרות עבודה לתקופות קצרות ואשרות עבודה לתקופות ארוכות. כדי לקבל אשרת עבודה עליכם להציג אסמכתאות המעידות על השכלה ועל מעמד מקצועי, להוכיח בקיאות בשפה האנגלית ולהציג אישור העסקה ממעסיק מקומי.

    

   מעוניינים ברילוקיישן לאוסטרליה? הקצו זמן להכנת המסמכים והקדישו מאמץ לכתיבת הבקשה בהתאם לנדרש.

    

   רילוקיישן לסידני

    

   מדוע חשוב להתייעץ עם רואה חשבון בתהליך הרילוקיישן?

   עליכם לזכור שתהליך הרילוקיישן אינו מנתק אתכם מאזרחותכם הישראלית. מעמדכם כתושבי ישראל וכאזרחים אינו משתנה ואינו מתערער, ולפיכך אתם חייבים להמשיך ולדווח לרשויות המס הישראליות על מקום מגורכם, על מצבכם התעסוקתי ועל הכנסותיכם גם אם אתם חיים ועובדים באוסטרליה. עם זאת, גם חוקי המס האוסטרליים מחייבים אתכם לדווח לרשויות המס המקומיות ולנכות ממשכורתכם מס בשיעור הקבוע בחוק.

   כדי להימנע מצבירת חובות כלפי כל אחת מרשויות המס ולהסתבך בהליכים משפטיים מורכבים חשוב מאוד שתתייעצו עם רואה חשבון שבקיא במיסוי רילוקיישן הן באוסטרליה והן בישראל ויכול לסייע לכם לתאם בין דרישות המס בשתי המדינות.

    

   שאלות ותשובות נפוצות על רילוקיישן לאוסטרליה

    

   מהם היתרונות העיקריים של רילוקיישן לאוסטרליה?

   היתרונות המרכזיים הם: איכות חיים גבוהה, כלכלה יציבה ומשגשגת, אקלים נוח, מערכת חינוך ובריאות מצוינת, נוף עשיר ומגוון והזדמנויות תעסוקה טובות. כמו כן, אוסטרליה נחשבת למדינה בטוחה, פתוחה ורב-תרבותית המקבלת בברכה עולים חדשים.

    

   מהם החסרונות של רילוקיישן לאוסטרליה?

   חסרונות אפשריים הם המרחק הגאוגרפי מהמשפחה, התאקלמות לתרבות שונה, עלויות מחיה גבוהות יחסית, מחסור בכוח עבודה מקצועי באזורים מסוימים, התמודדות עם בירוקרטיה וחוקים חדשים.

    

   מהם האזורים הטובים ביותר למגורים עבור מהגרים באוסטרליה?

   ערים כמו סידני, מלבורן ובריסביין נחשבות לאטרקטיביות עבור מהגרים בשל הנגישות לשירותים, התעסוקה והפעילות התרבותית שהן מציעות. אזורים רבים באוסטרליה המרוחקים יותר מהערים המרכזיות מאופיינים במחירי דיור נמוכים יותר אך הם גם מוגבלים יותר במשאבים ובאפשרויות התעסוקה. חשוב לשקול את הצרכים האישיים שלכם בבחירת אזור המגורים.

    

   האם למהגרים קל להשתלב חברתית ותרבותית באוסטרליה?

   באופן כללי, אוסטרליה נחשבת למדינה פתוחה שמקבלת מהגרים בזרועות פתוחות. עם זאת, התרבות המקומית וסגנון החיים האוסטרלי ייחודיים ויכולה להידרש תקופת התאקלמות.

   עמית גרינברג
   עמית גרינברג

   יועץ מס ומנהל משרד גרינברג בע"מ המעניק שירותי הנהלת חשבונות, ייעוץ עסקי וייעוץ מס.

   שתפו את המאמר עם חברים
   צרו איתנו קשר

   זקוקים לייעוץ? פנייתכם חשובה לנו, אנא השאירו פרטים ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם האפשרי    גרינברג רואי חשבון

    משרד המתמחה בהנהלת חשבונות וייעוץ מס לחברות, עסקים קטנים ובינוניים, בנוסף לכך, המשרד מציע שירות סיוע וליווי בסוגיות המס השונות הכרוכות בתהליך הרילוקיישן לכל המדינות בעולם. צוות המשרד מקצועי, אדיב ומנוסה בתחום, תוך מתן שירות מסור ואישי לפי צרכיו של כל לקוח.

    חיפוש
    אולי יעניין אותך גם...
    דילוג לתוכן