רוצה לוודא שהעסק שלך מתנהל באופן יעיל וחכם, מנהל את כל הספרים בצורה תקינה ובשורה התחתונה, חוסך כמה שיותר?
מלאו פרטים עכשיו וניצור קשר בקרוב!
למידע וייעוץ מקצועי  למידע נוסף וייעוץ מקצועי >
  למידע נוסף וייעוץ מקצועי X
  השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם   שליחות בחו"ל – המדריך המלא

   מטוס ממריא לשליחות בחול
   תוכן עניינים

   מקוּם המדינה ועד היום שליחות בחו"ל היא חלום שישראלים רבים שואפים להגשים.

    

   הזכות למלא תפקיד משמעותי מטעם המדינה בארצות זרות, לייצג את המדינה בכבוד, ללמד את יהודי התפוצות על מהותה של הישראליות, לקרב לבבות ולשמש כאיש קשר בין הגולה ובין המדינה מעודדת עשרות ישראלים, בין שהם רווקים, בין שהם בזוגיות ובין שהם בעלי משפחות, להגיש מדי שנה מועמדות לתוכנית שליחות ולעשות ככל הנדרש כדי למלא את התפקיד החשוב הזה על הצד הטוב ביותר.

    

   יש סוגים רבים של שליחויות, ואין שליחות אחת דומה לשנייה:

   • יש שליחות לתקופה קצרה, ויש שליחות לתקופה ארוכה.
   • יש שליחות המיועדת ליוצאי צבא.
   • יש שליחות ליחידים, לזוגות ואף למשפחות.
   • יש שליחות מטעם המדינה.
   • יש שליחות מטעם מקום העבודה.

   לכל שליחות יש תכלית שונה וייעוד אחר.

    

   עם זאת, יש דבר אחד המשותף לכל השליחים המייצגים את המדינה בחו"ל – כולם צריכים להתוודע להיבטי המס הנלווים לתוכניות השליחות השונות כדי להימנע מתשלומי מס כפולים ומקנסות גבוהים על אי תשלום מיסים.

    

    

   התקבלתם לתוכנית שליחות בחו"ל? נהדר! לפני שאתם אורזים את המזוודות ואת המשפחה ויוצאים לייצג את המדינה בכבוד, קראו את המדריך המלא לשליחות בחו"ל והתכוננו לשליחות לפי הספר.

    

    

   מהי שליחות?

   שליחות היא עבודת ייצוג המדינה בחו"ל. זוהי עבודה חשובה ורבת משמעות שמטרותיה העיקריות הן חיזוק הקשר בין מדינת ישראל ובין הקהילות היהודיות בחו"ל ועידוד עלייה לארץ.

    

   כדי להתקבל לתוכנית שליחות צריך להגיש מועמדות, לצלוח מבחני קבלה ולעבור הכשרה ממושכת. השליחות יכולה להיות קצרה ולהימשך חודשים בודדים, והיא יכולה להיות ארוכה ולהיערך שנים.

   בין שהשליחות קצרה ובין שהיא ארוכה, היא כמעט תמיד כוללת העתקה של מקום המגורים ומחייבת בחינה מעמיקה של היבטי המס הרלוונטיים.

    

   שליחים פעילים ששוהים שנים רבות מחוץ למדינה, הם אזרחים ישראלים לכל דבר. הם חייבים לדווח על הכנסותיהם לרשויות המס בארץ אך גם צריכים להיות מודעים לחובותיהם כלפי המדינה שבה הם מתגוררים. 

    

   ישראלים רבים חושבים שהמעבר למדינה אחרת פוטר אותם מתשלום מס הכנסה בישראל ומחיל עליהם זכויות מיוחדות והטבות מס במדינת השליחות, אך זוהי מחשבה שגויה שעלולה לעלות ביוקר. כל עוד אתם שליחים מטעם המדינה, אתם חייבים לשלם מיסים בארץ ככל אזרח אחר גם אם אתם מתגוררים בחו"ל.

    

    

   קבוצת אנשים שעושים שליחות בחו"ל אחרי צבא

    

    

   שליחות בחו"ל אחרי צבא

   הסוכנות היהודית מעודדת חיילים משוחררים להירשם לעשרות תוכניות שליחות מיוחדות, מעניינות ומאתגרות.

    

   מטרת תוכנית שליחות בחו"ל אחרי צבא היא לעודד צעירים יוצאי צבא לצאת אל קהילות יהודיות ברחבי העולם, לחזק את הקשר בינן ובין מדינת ישראל, לספר לחברי הקהילה על התרבות הישראלית ועל ההווי הצבאי הייחודי ולעורר בצעירים עניין בעלייה לארץ ורצון להתגייס לצבא.

    

   שליחויות אחרי צבא הן עבודות מבוקשות שיש בהן תכלית, ערכים ותרומה משמעותית למדינה. החיילים המשוחררים נדרשים להתערות בקהילות היהודיות במדינת השליחות ולפעול כדי לחזק את הזיקה של חברי הקהילה למורשת היהודית, לעם ישראל ולארץ ישראל. הם נדרשים להכין פעילויות שונות גם לצעירים וגם למבוגרים בימי חוֹל ובמועדים ולשמש מקור מידע אמין על כל מה שנוגע למדינת ישראל, לעם ישראל ולארץ ישראל.

    

   המועמדים לתוכנית שליחות אחרי צבא צריכים לשלוט בכמה שפות, להוכיח ניסיון בתחומי חינוך והסברה ולהראות מנהיגות ויוזמה. המיונים לתוכניות השליחות הם ארוכים ואינם פשוטים, אך למתקבלים צפויה חוויה ערכית, משמעותית ומשנה חיים.

    

    

   משפחה שמחה בשליחות בחו"ל למשפחות

    

    

   שליחות בחו"ל למשפחות

   שליחים נשואים שמתקבלים לתוכנית שליחות מטעם המדינה, בדרך כלל מצרפים לשליחות גם את בני זוגם ואת ילדיהם. שליחות בחו"ל למשפחות היא חוויה ייחודית העומדת בפני עצמה. המשפחה כולה נרתמת למשימה ולעיתים מקדישה לכך שנים רבות.

    

   כדי להתכונן לשליחות כראוי ולוודא שכל אחד מבני המשפחה מוצא את מקומו בסביבת המגורים החדשה ומתערה בה, רצוי להיערך היטב מבעוד מועד.

    

   ראשית, יש להסביר לילדים את הסיבה למעבר לארץ החדשה ואת המשמעות שיש למעבר זה.

    

   שנית, יש למצוא מגורים מתאימים, לרשום את הילדים למוסדות חינוך ולתמוך בבני הזוג בחיפוש אחר תעסוקה.

    

   יש להכין את כל המשפחה לחיים החדשים הצפויים, להדגיש את התרומה הייחודית של התא המשפחתי להצלחת השליחות ולאפשר לכל אחד מבני המשפחה להשכיל מההרפתקה החד־פעמית והבלתי נשכחת הזאת ולהפיק ממנה תועלת.

    

    

   זוג מאושר בדרך לשליחות בחו"ל לזוגות

    

    

   שליחות בחו"ל לזוגות

   שליחות בחו"ל לזוגות היא מודל מיוחד שפותח במיוחד לזוגות נשואים שרוצים למלא את חייהם המשותפים באידיאולוגיה, בערכים ובתרומה משמעותית למדינה ולעם ישראל.

    

   ישנם תפקידי שליחות רבים המיועדים לזוגות, וקהילות יהודיות רבות ברחבי העולם מנוסות בקליטת זוגות וערוכות לכך.

    

   לא רק הסוכנות היהודית ומוסדות המדינה השונים שולחים זוגות למשימות שליחות ברחבי העולם. גם ארגונים פרטיים יהודיים ציוניים שיש להם זיקה עמוקה לעם ישראל ורצון לגשר בין ישראלים ובין יהודים ברחבי העולם, מאפשרים לשליחים לפעול מטעמם ומוציאים מדי שנה קולות קוראים לזוגות צעירים למשימות שונות מעבר לים.

    

    

   פעילות קבוצתית בשליחות קצרה בחו"ל

    

    

   שליחות קצרה בחו"ל

   כל שליחות עומדת בפני עצמה, ולא כל שליחות מחייבת שהייה ארוכה בחו"ל. שליחות קצרה בחו"ל היא האפשרות המבוקשת ביותר בקרב שליחים בעלי משפחות שרוצים לייצג את מדינתם אך אינם מעוניינים להיפרד מהארץ לזמן רב.

    

   שליחות קצרה אינה מחייבת מעבר של כל המשפחה לחו"ל. היא בדרך כלל ממוקדת מאוד ולעיתים אורכת לא יותר מחודש או חודשיים.

    

   שליחויות קצרות כוללות הדרכה במחנות קיץ בחו"ל ועבודה עם בני נוער וכן השתתפות בסמינרים ציוניים הכוללים מפגשים עם בני נוער, צעירים וסטודנטים בחו"ל והכנת תוכניות חינוכיות מאתגרות בעבורם העוסקות בישראל, בזהות הישראלית, בציונות ובחברה הישראלית.

    

   שליחות קצרה מתמקדת בדרך כלל בפעילויות חינוכיות בבתי ספר יהודיים בחו"ל ומתאימה למורים צעירים וגם לסטודנטים.

    

    

   פעילות קבוצתית בשליחות ארוכה

    

    

   שליחות ארוכה

   שליחות ארוכה מחייבת מחויבות מוחלטת ומסירות וכוללת שינויים מהותיים בחיי המשפחה. השליחות הארוכה אורכת שנתיים עד שלוש שנים ולעיתים אף יותר, והדבר תלוי במשימות המוטלות על השליח, בקהילות שבהן הוא עובד, בצרכים שלהן ובצרכיה של המדינה.

    

   שליחים בשליחות ארוכה פועלים בקהילות ובקמפוסים, עובדים עם תנועות נוער, עם תלמידים צעירים וסטודנטים ועם חברי הקהילה כולה. הם מגשרים בין חברי הקהילה ובין מדינת ישראל ומעודדים אותם לחזק את זיקתם ואת מחויבותם לארץ.

    

   שליחות ארוכה מאפשרת לשליחים לייצג את מדינתם נאמנה ולתרום את תרומתם הייחודית בדרך שלהם. זוהי חוויה יוצאת דופן שכוללת אתגרים רבים לצד סיפוק רב, ושליחים רבים מעידים על כך.

    

    

   קבוצת אנשים בשליחות בארצות הברית

    

    

   שליחות בארצות הברית

   ללא ספק שליחות בארצות הברית היא היעד המועדף על שליחים רבים. קהילות יהודיות רבות בארצות הברית נהנות מהקשר הבלתי אמצעי עם מדינת ישראל שמתאפשר הודות לעבודת השליחים, ומדובר בקשר פורה מאוד.

    

   יהודים אמריקאים רבים מחליטים לעלות לארץ בזכות עבודת השליחים בקהילות, והדבר מעיד יותר מכול על החשיבות של עבודת השליחים. כמו כל שליחות אחרת גם השליחות בארצות הברית יכולה להיות קצרה או ארוכה ולהתאים ליחידים, לזוגות וגם למשפחות.

    

   אם השליחות נמשכת שנים רבות, והשליחים מחליטים להישאר בארצות הברית לצמיתות, עליהם להבין את היבטי המס הנלווים להחלטה זו ולהסדיר את מעמדם החדש גם בארץ וגם בארצות הברית, למידע נוסף על רילוקיישן לארצות הברית לחצו כאן.

    

   להתחיל תהליך של ניתוק תושבות

   שליחים השוהים בשליחות ארוכה בחו"ל, ומרכז חייהם אינו בארץ אלא במדינת השליחות, יכולים להתחיל בתהליך של ניתוק תושבות. בתום התהליך הם ייחשבו תושבי חוץ שאינם חייבים במס.

    

   תהליך ניתוק התושבות הוא תהליך מורכב ומומלץ לעשות אותו בליווי רואה חשבון מנוסה. אזרח ישראלי צריך להוכיח כי בשתי שנות מס רצופות לא שהה בישראל ולא הייתה לו זיקה לארץ, ואז הוא יכול להיחשב כתושב חוץ ולהתחיל בתהליך ניתוק התושבות.

    

   תושבי חוץ אינם צריכים לדווח על הכנסותיהם לרשויות המס בישראל ואינם חייבים לשלם מיסים בארץ. אם הם יבחרו לחזור לארץ ביום מן הימים, הם ייקלטו בה במעמד של תושבים חוזרים וייהנו מכל ההטבות הנלוות למעמד זה.

    

   מה בין שליחות לרילוקיישן?

   גם שליחים וגם אנשים שעושים רילוקיישן לחו"ל יכולים להתחיל בתהליך ניתוק התושבות בחלוף כמה שנים. כל עוד הם אינם מנתקים את תושבתם, הם נחשבים אזרחים ישראלים לכל דבר ועניין. הם חייבים לדווח על הכנסותיהם ולשלם מס הכנסה ודמי ביטוח לאומי. כדי להימנע מתשלומי מס כפולים גם בארץ וגם במדינת השליחות או הרילוקיישן רצוי להתייעץ עם רואה חשבון מקצועי ולהיעזר בו.

    

   יוצאים לשליחות בחו"ל? מועמדים לרילוקיישן בעבודה? אל תניחו שענייני המס שלכם יסתדרו מעצמם. הימנעו מקנסות או מחובות לרשויות המס בארץ. משרד רואי חשבון גרינברג יעשה לכם סדר בעניינים ויעזור לכם להתכונן לשליחות היטב.

    

   רוצים לדעת עוד על היבטי המס של השליחות או הרילוקיישן? דברו אתנו והבטיחו לעצמכם שליחות מהנה בראש שקט.

   עמית גרינברג
   עמית גרינברג

   יועץ מס ומנהל משרד גרינברג בע"מ המעניק שירותי הנהלת חשבונות, ייעוץ עסקי וייעוץ מס.

   שתפו את המאמר עם חברים
   צרו איתנו קשר

   זקוקים לייעוץ? פנייתכם חשובה לנו, אנא השאירו פרטים ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם האפשרי    גרינברג רואי חשבון

    משרד המתמחה בהנהלת חשבונות וייעוץ מס לחברות, עסקים קטנים ובינוניים, בנוסף לכך, המשרד מציע שירות סיוע וליווי בסוגיות המס השונות הכרוכות בתהליך הרילוקיישן לכל המדינות בעולם. צוות המשרד מקצועי, אדיב ומנוסה בתחום, תוך מתן שירות מסור ואישי לפי צרכיו של כל לקוח.

    חיפוש
    אולי יעניין אותך גם...
    דילוג לתוכן