רוצה לוודא שהעסק שלך מתנהל באופן יעיל וחכם, מנהל את כל הספרים בצורה תקינה ובשורה התחתונה, חוסך כמה שיותר?
מלאו פרטים עכשיו וניצור קשר בקרוב!
למידע וייעוץ מקצועי  למידע נוסף וייעוץ מקצועי >
  למידע נוסף וייעוץ מקצועי X
  השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם   רילוקיישן לבולגריה – המדריך המלא

   דגל בולגריה
   תוכן עניינים

   חושבים על רילוקיישן לבולגריה? המדינה המקסימה הזאת בדרום מזרח אירופה היא יעד פופולרי למהגרים מכל העולם. בולגריה ניחנה בהיסטוריה עשירה, בתרבות מגוונת ובנופים מרהיבים, ולכן לא מפתיע שישראלים רבים חושבים על בולגריה כעל יעד מועדף לרילוקיישן. יחד עם זה, רילוקיישן לבולגריה הוא לא דבר של מה בכך ומצריך תכנון מקדים והכנה מקיפה.

   במדריך המלא הזה נדבר על כל מה שצריך לדעת על בולגריה כדי שתהליך הרילוקיישן שלכם יהיה פשוט וקל. נוסף על כך נבין למה חשוב להתחיל את הרילוקיישן אצלנו, במשרד רואי חשבון גרינברג. מוכנים לרילוקיישן? בולגריה, הינה אנחנו באים.

    

   מתכננים רילוקיישן? משרדינו מציע ייעוץ והכוונה לרילוקיישן לכל מקום בעולם

    

   רילוקיישן לבולגריה

   אם כבר ביקרתם בבולגריה, אתם ודאי מכירים את הקסם המיוחד שלה. קסם זה הוא תוצר של השילוב הייחודי בין הרוגע והיופי של אירופה הישנה והציורית ובין הקדחתניות התוססת של העולם המודרני. בבולגריה אפשר למצוא הכול החל בעתיקות רומיות מעוררות השתאות וכלה בגלריות לאומנויות ובעושר תרבותי יוצא דופן. עיר הבירה סופיה מציעה לתושביה אורח חיים תוסס ומגוון, פארקים יפהפיים, תענוגות קולינריים וקהילות מבוססות של ישראלים שכבר עשו את הצעד הראשון. מערכת התחבורה של סופיה נוחה וידידותית וכוללת אוטובוסים, חשמליות ורכבת תחתית. סופיה גם ידידותית לרוכבי אופניים ומלאה בשבילי אופניים נוחים שיובילו אתכם בבטחה ממקום למקום ברחבי העיר. בין שאתם נמשכים ליופי המדהים של בולגריה ולהיסטוריה המרגשת של סופיה, ובין שאתם מעוניינים באורח החיים השלו שעיר הבירה מציעה לתושביה, החיים בבירת בולגריה הם חוויה ייחודית, מרגשת ומעשירה ואתם מוזמנים ליהנות ממנה.

    

   רילוקיישן לסופיה בבולגריה

    

   אשרות כניסה לבולגריה

   כמו כל תהליך רילוקיישן גם רילוקיישן לבולגריה צריך להתחיל באשרת כניסה, וחשוב להבין איזו אשרה נחוצה לכם לפני שאתם מגישים בקשה לאשרה. בולגריה מציעה למהגרים מספר אשרות בסיסיות לרבות אשרות עבודה, אשרות מגורים ואשרות לימודים, ולכל אשרה יש תנאים משלה:

   • אם אתם עוברים לבולגריה מטעם העבודה, אתם צריכים אשרת עבודה. התהליך לקבלת אשרת עבודה מצריך מכתב רשמי מהמעסיק ששולח אתכם לבולגריה או מהמעסיק הבולגרי שמקבל אתכם.
   • אם אתם עוברים לבולגריה כדי להשתקע בה, תצטרכו אשרת מגורים. אשרת המגורים מאפשרת למהגרים לשהות במדינה זמן רב, אך כדי לקבלה יש להוכיח יציבות כלכלית ולהציג אסמכתאות למקום מגורים וביטוח בריאות.
   • אם אתם מגיעים לבולגריה כדי ללמוד באחד המוסדות להשכלה גבוהה, אתם צריכים אשרת לימודים. כדי לקבלה יש להציג מכתב קבלה ממוסד הלימודים ולהוכיח יציבות כלכלית.

   את התהליך לקבלת אשרת כניסה לבולגריה מתחילים בשגרירות בולגריה בישראל. יש להשלים אותו לפני שעוזבים את הארץ.

    

   הגירה לבולגריה וקבלת אזרחות

   אם אתם מעוניינים ביותר מתהליך הגירה לבולגריה ורוצים לקבל אזרחות בולגרית, כדאי שתדעו שבולגריה מציעה מסלול לאזרחות למהגרים שמעוניינים בכך. לאזרחות בולגרית יש יתרונות רבים כמו השתייכות למדינות האיחוד האירופי ושהייה במדינה ללא הגבלה. כך תקבלו אזרחות:

   • תושבות ממושכת – הצעד הראשון לאזרחות בולגרית הוא תושבות ממושכת. בדרך כלל הזמן המינימלי הנדרש לתושבות הוא חמש שנים. במשך הזמן הזה תצטרכו לחדש את אשרת השהייה מדי שנה.
   • שליטה בשפה – כדי להגיש בקשה לאזרחות בולגרית תצטרכו להוכיח שליטה בשפה הבולגרית.
   • בקיאות בתרבות ובהיסטוריה – לצד שליטה בשפה תצטרכו להפגין בקיאות בתרבות הבולגרית ובהיסטוריה של המדינה. תוכלו להשתתף בסדנאות הכנה לשם כך.
   • התנהגות טובה – כדי לקבל אזרחות תצטרכו להוכיח יושר. בעיות עם מוסדות לאכיפת החוק עלולות לעכב את בקשתכם לאזרחות.
   • בקשה לאזרחות – יש להגיש את הבקשה בערוצים המקובלים של משרד הפנים הבולגרי.
   • ריאיון אישי – התהליך לקבלת אזרחות כולל ריאיון אישי במשרד הפנים הבולגרי. בריאיון זה תוכלו להעריך את זכאותכם לאזרחות ולשאול שאלות חשובות.
   • טקס אזרחות – אם בקשתכם לאזרחות תתקבל, תוזמנו לטקס אזרחות ובו תישבע שבועת אמונים לבולגריה. בטקס זה תקבלו את אזרחותכם הבולגרית.

    

   החיים בבולגריה

   תנאי המחיה בבולגריה סבירים מאוד בהשוואה למדינות אחרות באירופה. מחירי הדירות הולמים את ההכנסות של אזרחי בולגריה ותושביה בין שמדובר בדירות במרכזי הערים, ובין שמדובר בבתים באזורי הכפר. בכל הנוגע לתעסוקה, בבולגריה יש תעשיות משגשגות בתחומי הטכנולוגיה, הפיננסים והתיירות. השכר הממוצע בבולגריה אומנם נמוך בהשוואה למדינות מערב אירופה, אך יוקר המחיה הולם אותו ומאפשר לתושבי בולגריה חיים נוחים ומבוססים. שיעורי המס בבולגריה נמוכים, וזה יתרון נוסף שאפשר להביא בחשבון. בכל הנוגע לאורח חיים, בולגריה מציעה לתושביה ולאזרחיה עולם תרבות עשיר במחירים נוחים. תוכלו למצוא בה מבחר מסעדות, בתי קפה, מוזיאונים, אתרים היסטוריים, שמורות טבע וגנים לאומיים במחירים הוגנים שמתאימים לתנאי השכר וליוקר המחיה, וזה מה שמיוחד במדינה המרהיבה הזאת.

    

   מערכת הבריאות בבולגריה

   מערכת הבריאות בבולגריה משלבת בין שירותי בריאות ציבוריים ובין שירותי בריאות פרטיים. כל אזרחי בולגריה ותושביה זכאים לשירותים רפואיים מלאים בלי קשר לרמת ההכנסה שלהם. אנשי מקצועות הרפואה בבולגריה הם מקצועיים ומיומנים ומסורים לטיפול איכותי. בתי החולים והמרפאות מצוידים במתקנים חדישים ובטכנולוגיה רפואית מתקדמת. רשת בתי המרקחת של בולגריה נמצאת בכל עיר ובכל יישוב ומנגישה תרופות לכל מי שצריך. באופן כללי אפשר לסמוך על מערכת הבריאות הבולגרית, אך יחד עם זאת היא עלולה להיות מוגבלת למדי באזורים כפריים מרוחקים. ביטוח בריאות פרטי מומלץ למהגרים כיוון שהוא מספק רשת ביטחון נוספת וגישה לשירותים רפואיים מובחרים ולמתקני רפואה מובילים.

    

   מערכת החינוך בבולגריה

   בולגריה מתגאה במערכת החינוך שלה ונותנת בסיס חזק לתלמידים בכל הגילים. בולגריה נותנת הזדמנויות שוות להשכלה רחבה גם לאזרחיה וגם לתושביה החל במוסדות החינוך לגיל הרך וכלה במוסדות להשכלה גבוהה. מערכת החינוך הבולגרית פועלת לפי תוכנית לימודים מובנית המדגישה מצוינות אקדמית והתפתחות הוליסטית. התלמידים מקבלים סל ידע נרחב במקצועות ליבה כמו מתמטיקה, מדעים, ספרות, היסטוריה ושפות זרות. נוסף ללמידה בכיתה התלמידים לומדים גם במסגרות חינוך לא רשמיות אחר הצהריים ועוסקים בספורט, באומנויות ובמוזיקה. בבולגריה יש אוניברסיטאות יוקרתיות ומכללות רבות המציעות מבחר תוכניות לימוד לתואר ראשון ושני. ילדי מהגרים יכולים להירשם לבתי ספר בין-לאומיים המלמדים לפי תוכניות לימודים בין-לאומיות. בתי הספר הללו עוזרים לתלמידים להשתלב בחיים בבולגריה אך בד בבד תומכים בהתקדמות האקדמית שלהם.

    

   ביטחון בבולגריה

   בולגריה פועלת רבות כדי לשמור על הביטחון של אזרחיה ותושביה ונוקטת אמצעים שונים כדי לתת לכולם חיים בטוחים, רגועים ושלווים. כוח המשטרה בבולגריה מאומן היטב ויכול להתמודד עם מצבי ביטחון רבים. שיעורי הפשיעה בבולגריה נמוכים בהשוואה למדינות אחרות באירופה, ולכן היא נחשבת מדינה בטוחה. עם זאת, כמו בכל מדינה גם בבולגריה כדאי להישמר, לשמור על הרכוש ולהיות מודעים לסביבה. מומלץ לנקוט אמצעי בטיחות בסיסיים – לנעול את הבית, לנעול את המכונית ולשמור על תכשיטים וחפצים יקרים בכספות נעולות.

    

   מיסוי בבולגריה

   לבולגריה יש מערכת מס פרוגרסיבית, ולפיה שיעורי המס עולים ככל שרמת ההכנסה עולה. המדינה ממסה הכנסות בשיעור של עשרה אחוזים. שיעור זה הוא מהנמוכים באירופה, ולכן בולגריה היא יעד אטרקטיבי למהגרים. כמו כן, בולגריה מציעה מיסוי נוח למשקיעים זרים נוסף על תמריצים כמו מס חברות נמוך ופטור ממס להכנסות מסוימות. חשוב להכיר את תקנות המס בבולגריה וכן את אמנת המס בין בולגריה ובין ישראל לפני שמשתקעים במדינה. ייעוץ מס חיוני לכל מי שחושב על רילוקיישן לבולגריה, ובדיוק בשביל זה אנחנו כאן במשרד רואי חשבון גרינברג.

    

   הגירה לבולגריה

    

   רילוקיישן לבולגריה מתחיל במשרד גרינברג

   לכל תהליך רילוקיישן יש היבטים פיננסיים שעשויים להשפיע על החוסן הכלכלי שלכם.  אנחנו במשרד גרינברג מלווים ישראלים רבים בתהליך הרילוקיישן לבולגריה ומתמחים בכל היבטי המס שרלוונטיים לחיים בבולגריה. אנחנו נדריך אתכם להתנהלות טובה ותקינה עם רשויות המס ונוודא שאתם עומדים בכל מה שנדרש ממהגרים. כדי שתתחילו את החיים החדשים שלכם ברגל ימין, התחילו את הרילוקיישן אצלנו. דברו אתנו, ובואו ניערך יחד להתחלה חדשה וטובה בשבילכם.

   עמית גרינברג
   עמית גרינברג

   יועץ מס ומנהל משרד גרינברג בע"מ המעניק שירותי הנהלת חשבונות, ייעוץ עסקי וייעוץ מס.

   שתפו את המאמר עם חברים
   צרו איתנו קשר

   זקוקים לייעוץ? פנייתכם חשובה לנו, אנא השאירו פרטים ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם האפשרי    גרינברג רואי חשבון

    משרד המתמחה בהנהלת חשבונות וייעוץ מס לחברות, עסקים קטנים ובינוניים. צוות המשרד מקצועי, אדיב ומנוסה בתחום, תוך מתן שירות מסור ואישי לפי צרכיו של כל לקוח.

    חיפוש
    אולי יעניין אותך גם...
    דילוג לתוכן