רוצה לוודא שהעסק שלך מתנהל באופן יעיל וחכם, מנהל את כל הספרים בצורה תקינה ובשורה התחתונה, חוסך כמה שיותר?
מלאו פרטים עכשיו וניצור קשר בקרוב!
למידע וייעוץ מקצועי  למידע נוסף וייעוץ מקצועי >
  למידע נוסף וייעוץ מקצועי X
  השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם   רילוקיישן להולנד – המדריך המלא

   רילוקיישן להולנד
   תוכן עניינים

   חולמים על רילוקיישן להולנד? אם כן, אתם לא לבד. ההגירה להולנד גוברת בהתמדה בשנים האחרונות, ואנשים רבים נמשכים למדינה התרבותית והמיוחדת הזאת. האמת היא שזה לא מפתיע; הולנד מציעה הכול לכולם החל בחיי עיר מלאים באמסטרדם התוססת וכלה בנופים מרהיבים באזורי הכפר השלווים. אך לפני שאתם עושים את הצעד הראשון לקראת החיים החדשים שלכם בהולנד, חשוב שתבינו במה זה כרוך, וחשוב שתתחילו את התהליך כאן, ממש כאן אצלנו במשרד רואי חשבון גרינברג. אז אם הגעתם לכאן, הגעתם למקום הנכון. במדריך הזה תקבלו את המידע המקיף והשלם על רילוקיישן להולנד. מוכנים לצאת לדרך? הינה כל מה שאתם צריכים לדעת על הולנד.

    

   הגירה להולנד

   הגירה להולנד בכלל ולאמסטרדם בפרט הוא חוויה מרגשת ומעשירה. אי אפשר להתעלם מהיופי הציורי של התעלות החוצות את אמסטרדם, מהארכיטקטורה המדהימה ומהמורשת התרבותית העשירה של העיר. ללא ספק אמסטרדם כובשת את כל מי שמבקר בה או משתקע בה. רמת החיים בהולנד גבוהה מאוד, שירותי הבריאות מצוינים, והאוכלוסייה יודעת לאזן בין חיי העבודה ובין החיים האישיים, ודבר זה מורגש היטב ברחובות העיר ובכל מקום אחר במדינה. אמסטרדם היא עיר קוסמופוליטית תוססת. למעשה היא מעין כור היתוך של תרבויות; יש בה סצנת אומנות משגשגת, מוזיאונים מושקעים וחיי לילה שוקקים. משכונת יורדאן המקסימה ועד לרובע De Pijp האופנתי אמסטרדם מציעה לתושביה שכונות מגורים ססגוניות שמתאימות לכל סגנונות החיים. אבל החיים בהולנד לא מסתכמים רק בססגוניות של אמסטרדם. בהולנד יש ערים מדהימות נוספות, עיירות יפהפיות, כפרים ציוריים ונופים מרהיבים. אזורי הכפר בהולנד עשירים בטחנות רוח, בשדות של צבעונים ובשבילי אופניים, ולכן המדינה כולה היא גן עדן לחובבי טבע. ההולנדים ידידותיים, לבביים ומסבירי פנים. הם מעריכים שוויון, סובלנות וגיוון ומקבלים בזרועות פתוחות את כולם. האנגלית מדוברת בהרחבה בהולנד, וזה כשלעצמו מקל את ההתערות של המהגרים במדינה.

    

   הגירה להולנד

    

   אשרת כניסה להולנד

   כמו כל רילוקיישן אחר גם רילוקיישן להולנד מתחיל באשרת כניסה. הולנד מציעה אשרות כניסה למטרות שונות – עבודה, לימודים, עסקים או איחוד משפחות ושהיית קבע. אם אתם מתכננים לעבור לאמסטרדם במסגרת העבודה, ייתכן שתהיו זכאים לאשרת עבודה. אשרה זאת מציעה הטבות מיוחדות לאנשי מקצוע מיומנים במקצועות מוגדרים; אם התקבלתם למוסד להשכלה גבוהה, עליכם להגיש בקשה לאשרת לימודים. ייתכן שתוכלו לעבוד במשרה חלקית בזמן לימודיכם. ודאו שזה מצוין בתנאי האשרה; אם אתם מתאחדים עם בני זוג הולנדים, ייתכן שתהיו זכאים לאשרת איחוד משפחות ותוכלו לשהות בהולנד תקופה ממושכת; אם אתם יזמים או משקיעים, ייתכן שתהיו זכאים לאשרת סטארט-אפ שבעזרתה תוכלו להקים עסק בהולנד, להשקיע בנכסים או להרחיב את הפעילות העסקית שלכם. בדקו איזה מסלול אשרה מתאים לכם לפני שאתם מתחילים בתהליך, כדי להימנע מבעיות או עיכובים.

    

   יוקר המחיה בהולנד – ניתוח מקיף

   יוקר המחיה בהולנד הוא היבט חשוב שיש להביא בחשבון לפני הגירה להולנד. הוצאות המגורים, התחבורה והמחיה מרכיבות את יוקר המחיה בהולנד, ויש להדגיש שבאמסטרדם הוא גבוה למדי כמו בשאר הערים הגדולות במערב אירופה. בכל הנוגע לדיור, אמסטרדם היא יעד מבוקש בקרב מהגרים; אפשרויות הדיור במרכז העיר מצומצמות, והמחירים גבוהים. עם זה, אפשר למצוא מגורים זולים יותר בפרוורי העיר או ביישובים הסמוכים לה. כמו כן, רכישת נכס היא אפשרות מעשית למהגרים, וכל משפחה יכולה למצוא נכס שמתאים לתקציב שלה. בכל הנוגע לשוק העבודה, יש לומר שהוא יציב ומגוון, והמשכורות בו אטרקטיביות במיוחד לעובדים במקצועות נדרשים ובמיוחד בתחומי הטכנולוגיה, הפיננסים וההנדסה. התחבורה הציבורית בהולנד יעילה ואמינה ומייתרת את הצורך ברכב פרטי. רשת התעבורה בהולנד כוללת רכבות, אוטובוסים, חשמליות ושבילי אופניים איכותיים ומתוחזקים. בכל הנוגע לשאר המרכיבים של יוקר המחיה, תושבי אמסטרדם יודעים שאפשר לקנות מצרכי מזון במחירים סבירים בשווקים מקומיים ובחנויות זולות, ואין צורך להתעקש על קניות במתחמי קניות יוקרתיים. סיכומו של דבר, אפשר בהחלט לאזן בין ההכנסות להוצאות בהולנד ולהתמודד עם יוקר המחיה בעיר היקרה.

    

   מערכת הבריאות בהולנד – מבט מקרוב

   מערכת הבריאות בהולנד מתקדמת, איכותית ויעילה מאוד. אם אתם מתכננים רילוקיישן לאמסטרדם, חשוב שתדעו שתוכלו לקבל בעיר גישה מהירה לשירותי בריאות איכותיים. מערכת הבריאות ההולנדית מכונה ביטוח בריאות אוניברסלי, וביטוח זה מנגיש לכל אזרחי הולנד ותושביה טיפולים רפואיים בסיסיים ומורכבים בכל עת. האזרחים והתושבים נדרשים לשלם בעבור ביטוח הבריאות האוניברסלי ויכולים להשתמש בשירותי בריאות ציבוריים או פרטיים. כמו כן, להולנד יש רשת איתנה של בתי חולים, מרפאות ומכונים רפואיים מיוחדים. אנשי הרפואה בהולנד מוכשרים, מיומנים ומנוסים ונותנים טיפולים רפואיים מיטביים לכולם. מהגרים לא צריכים לשלם בעבור ביטוח רפואי פרטי כיוון שביטוח הבריאות האוניברסלי מכסה אותם. עם זה, יש לרכוש אותו והעלות יכולה להיות יקרה אך משתלמת.

    

   מערכת החינוך – כך תכינו את הילדים ללימודים בהולנד

   להולנד יש מערכת חינוך איכותית, ולכן היא יעד אטרקטיבי למשפחות עם ילדים. אם אתם חושבים על הגירה לאמסטרדם או לכל מקום אחר בהולנד, חשוב שתתוודעו למערכת החינוך לפני הגעתכם. משרד החינוך ההולנדי מדגיש את התלמיד כאינדיבידואל ושואף להטמיע בתלמידים חשיבה ביקורתית, למידה עצמאית, סקרנות וחקירה אישית כיוון שאלה אבני היסוד של הצלחה אקדמית ושל התנהגות אזרחית טובה. חינוך בית ספרי הוא חובה לילדים מגיל חמש ועד גיל שש עשרה, אך אפשר לבחור בין לימודים במוסדות ציבוריים ובין לימודים במוסדות פרטיים או בין-לאומיים. ממשלת הולנד מממנת את בתי הספר הציבוריים, ורמת ההשכלה בהם גבוהה מאוד. בבתי הספר הפרטיים אפשר למצוא גישות חינוכיות מוגדרות והתאמה לשיוך הדתי או הלאומי של התלמידים. בתי הספר הבין-לאומיים מתאימים לקהילות המהגרים כיוון ששפת הלימוד בהם היא בדרך כלל אנגלית. כל בתי הספר בהולנד נותנים הזדמנויות שוות לכל התלמידים בלי קשר למוצאם או ליכולותיהם. בהולנד פועלים אוניברסיטאות יוקרתיות ומכללות בתחומי ידע שונים. סטודנטים בכל העולם לומדים בהם ומשיגים בהצלחה את היעדים האקדמיים שלהם וגם את יעדי הקריירה.

    

   אמסטרדם בירת הולנד

    

   ביטחון בהולנד – כך תשמרו על עצמכם

   להולנד יצא מוניטין של מדינה בטוחה, והמוניטין הזה מוצדק בהחלט. שלטונות הולנד אוכפים היטב את החוק, שומרים על הסדר במדינה ומגנים על אזרחיה ותושביה. משטרת הולנד יעילה מאוד ונוכחותה במרחבים הציבוריים משרה ביטחון ומעוררת השראה. שיעורי הפשיעה בהולנד נמוכים בעיקר בשל הפיקוח ההדוק של המדינה על כלי נשק. ממשלת הולנד מחויבת למלחמה בטרור ונוקטת אמצעים שונים למנוע את סכנת הטרור במדינה. נוסף על כך, להולנד יש מערכת חירום חזקה שמגיבה במהירות וביעילות לכל מצב חירום או אסון. המדינה ערוכה להתמודד עם אסונות טבע כמו שיטפונות או סערות ומעמידה משאבים רבים לרשות כוחות החילוץ.

    

   להבין את המיסוי ההולנדי

   אזרחי הולנד ותושביה נושאים בנטל מס גבוה בהשוואה למדינות אחרות באירופה. המיסוי בהולנד פרוגרסיבי, כלומר ככל שההכנסה גדלה, גדלים גם שיעורי המס. מס ההכנסה בהולנד מחולק לארבע מדרגות מס ששיעוריהן נעים בין 37.1 ל־49.5 אחוזים וגדלים בכל עליית מדרגה. עם זה, לא כל ההכנסות הגבוהות מחויבות במס בשיעור הגבוה ביותר. נוסף למס הכנסה אזרחי הולנד ותושביה נדרשים לשלם גם מס ערך מוסף (מע"מ) ודמי ביטוח לאומי. שיעור המע"מ בהולנד הוא 21 אחוזים, ושיעורי מע"מ מופחתים חלים על סחורות מסוימות ועל שירותים מוגדרים. לשיטת המיסוי ההולנדית יש גם יתרונות, ואלה באים לידי ביטוי בזיכויי מס שמפחיתים את חבויות המס של האזרחים. אפשר לקבל החזרי מס בעבור הריבית של המשכנתא, הוצאות הטיפול בילדים והוצאות הבריאות. חשוב להבין את המורכבות של מערכת המס ההולנדית לפני שעוברים למדינה. כדאי להתייעץ עם מומחי הרילוקיישן של משרד רואי חשבון גרינברג המתמחים במיסוי רילוקיישן, כדי להבין את חבויות המס שיחולו עליכם בהולנד ובארץ ולהימנע מבעיות.

    

   תחנות רוח בהולנד

    

   לפני הרילוקיישן להולנד עוברים במשרד גרינברג

   מתכננים רילוקיישן להולנד? נהדר! מובטחת לכם חוויה מיוחדת, מעשירה ומהנה כל עוד אינכם מתמודדים עם התהליך לבד. והאמת היא שלא כדאי להתמודד עם הרילוקיישן לבד, כי אנחנו כאן כדי להדריך אתכם בתהליך, להסביר לכם הכול וללוות אתכם גם בארץ וגם אחרי שתנחתו בהולנד ותתחילו את החיים החדשים שלכם. אז לפני הרילוקיישן דברו איתנו; אנחנו מחכים לכם.

   עמית גרינברג
   עמית גרינברג

   יועץ מס ומנהל משרד גרינברג בע"מ המעניק שירותי הנהלת חשבונות, ייעוץ עסקי וייעוץ מס.

   שתפו את המאמר עם חברים
   צרו איתנו קשר

   זקוקים לייעוץ? פנייתכם חשובה לנו, אנא השאירו פרטים ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם האפשרי    גרינברג רואי חשבון

    משרד המתמחה בהנהלת חשבונות וייעוץ מס לחברות, עסקים קטנים ובינוניים, בנוסף לכך, המשרד מציע שירות סיוע וליווי בסוגיות המס השונות הכרוכות בתהליך הרילוקיישן לכל המדינות בעולם. צוות המשרד מקצועי, אדיב ומנוסה בתחום, תוך מתן שירות מסור ואישי לפי צרכיו של כל לקוח.

    חיפוש
    אולי יעניין אותך גם...
    דילוג לתוכן