רוצה לוודא שהעסק שלך מתנהל באופן יעיל וחכם, מנהל את כל הספרים בצורה תקינה ובשורה התחתונה, חוסך כמה שיותר?
מלאו פרטים עכשיו וניצור קשר בקרוב!
למידע וייעוץ מקצועי  למידע נוסף וייעוץ מקצועי >
  למידע נוסף וייעוץ מקצועי X
  השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם   רילוקיישן לניו זילנד – המדריך המלא

   רילוקיישן לניו זילנד
   תוכן עניינים

   חושבים על רילוקיישן לניו זילנד? אתם לא לבד. ישראלים רבים מתחילים בתהליך הגירה לניו זילנד מדי שנה, וזה לא מפתיע. לניו זילנד יש יתרונות רבים, והיא מציעה הטבות משתלמות למהגרים, ובמיוחד למקצועיים שבהם. אף על פי שתהליך ההגירה לניו זילנד יכול להיות ארוך ומרתיע, אם עושים אותו נכון וחושבים לעומק על כל ההיבטים שלו, אפשר לצלוח אותו בקלות וגם ליהנות מהתהליך.

    

   במדריך המקיף הזה נדבר על כל מה שחשוב בתהליך הרילוקיישן לניו זילנד; נבחן את יוקר המחיה, נבדוק את אפשרויות הדיור והזדמנויות התעסוקה, נסקור את מערכת הבריאות ואת שירותי החינוך והביטחון במדינה וכמובן נעסוק בהשלכות המיסוי של הרילוקיישן. מוכנים לחוויה של פעם בחיים? קדימה, אחרינו לניו זילנד!

    

   מתכננים רילוקיישן? משרדינו מציע ייעוץ והכוונה לרילוקיישן לכל מקום בעולם

    

   רילוקיישן לניו זילנד

   ניו זילנד היא מדינה יפהפייה המציעה לתושביה חיים באיכות גבוהה, הזדמנויות תעסוקה מצוינות ואוכלוסייה ידידותית מסבירת פנים. אחד הדברים הראשונים ששמים לב אליהם כשעושים רילוקיישן לניו זילנד, הוא הנופים המדהימים והמגוונים – ההרים המושלגים והחופים המרהיבים. בזכות הנופים האלה ניו זילנד היא יעד תיירותי מבוקש לתיירים מכל העולם. מלבד הנופים לניו זילנד יש כלכלה יציבה, והיא מקום בטוח לחיות בו בגלל שיעורי פשיעה נמוכים. לניו זילנד יש מערכת בריאות מתקדמת וגם מערכת חינוך מפותחת, והיא מציעה לכל תושביה שירותים איכותיים בכל תחום מתחומי החיים.

    

   אם אתם מעוניינים להגר לניו זילנד, יש מסלולי הגירה רבים שתוכלו לבחון לרבות הגירה מקצועית והגירה המבוססת על קשרים משפחתיים. רילוקיישן מקצועי לניו זילנד הוא אופצייה שישראלים רבים נעזרים בה, והתהליך מתאפשר הודות לפעילות של חברות בין-לאומיות רבות במדינה. אפשר לומר שתושבי ניו זילנד נהנים מאורח חיים נהדר ומהזדמנויות רבות לצמיחה אישית ומקצועית. בין שאתם מגיעים לניו זילנד בחיפוש אחר הרפתקה חדשה ומרתקת, ובין שאתם מעוניינים להתקדם בחיים, אתם עושים את הדבר הנכון.

    

   הגירה לניו זילנד

    

   הגירה לניו זילנד

   הגירה לניו זילנד היא תהליך מורכב, וחשוב להיערך לו מבעוד מועד ולהיות מוכנים בכל היבט. ממשלת ניו זילנד מפרסמת הנחיות ברורות למהגרים באתר הרשמי שלה, וההנחיות האלה כוללות את פירוט הדרישות ממהגרים והסבר על הפעולות שיש לעשות כדי לקבל אשרת כניסה והיתרי שהייה. אז במה מתחילים?

    

   ראשית, עליכם לבדוק את זכאותכם לאשרת כניסה ולהיתרי שהייה. אפשר לבדוק זכאות בחינם במערכת מקוונת באתר הרשמי של ממשלת ניו זילנד. המערכת תבקש מכם נתונים על גילכם, כישוריכם, הניסיון התעסוקתי שלכם, מצבכם האישי ועוד.

    

   שנית, לאחר שווידאתם את זכאותכם לאשרת כניסה למדינה, תוכלו להתפנות לאיסוף אסמכתאות המעידות על השכלה, מקצוע, ניסיון תעסוקתי, בריאות ואופי. הגירה לניו זילנד על בסיס מקצוע היא קצת יותר מורכבת, וייתכן שלשם כך תצטרכו לפנות ליועץ שמתמחה בהגירה מקצועית לניו זילנד. חשוב שתהיו מודעים לכל הדרישות הרלוונטיות להגירה מקצועית לרבות רישום אצל הרגולטור האחראי על התחום המקצועי שלכם.

    

   המפתח לרילוקיישן מוצלח הוא ארגון. התחילו להתכונן לתהליך כמה חודשים מראש, ואל תחששו לבקש עזרה מכל מי שיכול לעזור. כך תפחיתו לחצים ומתחים ותוכלו ליהנות מרילוקיישן נטול אתגרים.

    

   יוקר המחיה בניו זילנד

   אם אתם חושבים על הגירה לניוזילנד, אחד הדברים הראשונים שעלולים להטריד אתכם הוא יוקר המחיה. אף על פי שעלויות המחיה בניו זילנד גבוהות מעלויות המחיה במדינות אחרות, ניו זילנד מציעה לתושביה חיים ברמה גבוהה, מערכת בריאות מתקדמת, מערכת חינוך איכותית ואורח חיים ייחודי שמושך אנשים רבים. לפי נתוני NUMBEO, מסד הנתונים הגדול ביותר המשווה בין יוקר מחיה של מדינות, יוקר המחיה בניו זילנד גבוה ב־24.51 אחוזים מיוקר המחיה בארצות הברית, וההבדל העיקרי נעוץ בעלויות הדיור. עם זאת, איכות החיים בניו זילנד הולמת את עלויות המחיה, ולכן רילוקיישן לניו זילנד נחשב השקעה משתלמת.

    

   כדי לחיות בנוחות בניו זילנד תצטרכו עבודה קבועה והכנסה יציבה. אם אתם חושבים על רילוקיישן מקצועי לניו זילנד, כדאי שתדעו שיש תחרות על המשכורות הגבוהות במקצועות המבוקשים, והדבר משקף יותר מכול את יוקר המחיה.

    

   סיכומו של עניין, אף על פי שניו זילנד היא מדינה יקרה, היא מציעה יתרונות רבים לתושבים שלה.

    

   דיור בניו זילנד

   אם אתם מתלבטים איך להגר לניו זילנד, כדאי שתדעו מראש מהן אפשרויות הדיור העומדות בפניכם. אפשרויות הדיור הנפוצות בניו זילנד הן בתים צמודי קרקע או דירות בבניינים רבי-קומות. אפשר למצוא באזורי פרוורים דירות קטנות במחירים סבירים, אך דירות גדולות ומרווחות במרכזי הערים הן יקרות למדי, על אחת כמה וכמה בתים צמודי קרקע. אפשר לומר ששוק הדיור בניו זילנד תחרותי, ולכן חשוב להיות ערוכים ולפעול במהירות אם אתם מוצאים נכס איכותי שהולם את התקציב ואת הצרכים שלכם.

    

   בחיפוש אחר דירה או בית בניו זילנד יש להביא בחשבון את אזור המגורים ואת הפופולריות שלו. היעדים המועדפים על מהגרים הם הערים אוקלנד, וולינגטון וקריסטצ'רץ'. לכל עיר יש אווירה משלה וסגנון חיים ייחודי, אז כדאי לערוך מחקר קטן על כל אחת מהערים ולקבל החלטה שמתאימה לכם.

    

   ומה בנוגע לעלויות הדיור? אף על פי שהמחירים משתנים מאזור לאזור ומנכס לנכס, עלויות הדיור בכל ניו זילנד גבוהות למדי. עם זאת, המשכורות הגבוהות הולמות את מחירי הנכסים גם באזורים הכפריים וגם במרכזי הערים. אפשר בהחלט לחיות בנוחות בניו זילנד אם מתחשבים בתקציב ומתעדפים הוצאות.

    

   תעסוקה בניו זילנד

   אם מדברים על ניו זילנד, הגירה למדינה והתאקלמות מיטבית בה תושפע מיכולתכם למצוא תעסוקה הולמת. לניו זילנד יש כלכלה חזקה ויציבה עם ותחומי תעשיה רבים, ולכן היא יעד אטרקטיבי לאנשי מקצוע שמעוניינים לקדם את הקריירה שלהם. רילוקיישן מקצועי לניו זילנד יכול להתאפשר בתנאים מסוימים:

   • התאמה למערכת ההגירה של עובדים מיומנים – מדובר במערכת שמעריכה את העובד המקצועי לפי גיל, כישורים, ניסיון תעסוקתי ושליטה בשפה האנגלית.
   • אשרת עבודה – אם קיבלתם הצעת עבודה ממעסיק בניו זילנד, ייתכן שתהיו זכאים לאשרת עבודה.
   • אשרת יזם – אם יש לכם יוזמה עסקית שיכולה להועיל לכלכלת ניו זילנד, ייתכן שתהיו זכאים לאשרת יזם.

   ניו זילנד מציעה הזדמנויות תעסוקה רבות לאנשי מקצוע המעוניינים לקדם את הקריירה שלהם, אך לא רק. אם תצליחו למצוא תעסוקה הולמת בכל ענף בתעשייה, תוכלו להתחיל תהליך של הגירה ניו זילנד בקלות יתרה.

    

   נוף בניו זילנד

    

   בריאות בניו זילנד

   חולמים על ניו זילנד? רילוקיישן מתחיל בהבנה מקיפה על המדינה ובמחקר יסודי על כל תחום לרבות תחום הבריאות. בכל הנוגע לשירותי הבריאות בניו זילנד, מדובר בשירותי בריאות במימון ציבורי. משמעות הדבר היא שכולם – לרבות תיירים, מבקרים ומהגרים –  זכאים לקבל שירותי בריאות בחינם או בעלויות נמוכות החל בייעוץ רפואי, דרך קבלת מרשמים וכלה בטיפולי חירום.

    

   עם זאת, שירותים מסוימים כמו ייעוץ של רופאים מומחים, טיפולי שיניים וניתוחים קוסמטיים אינם ממומנים בידי הציבור ומחייבים תשלום נפרד או ביטוח רפואי פרטי.  חשוב לדעת שלניו זילנד יש דרישות נוקשות בנוגע לביטוחי בריאות פרטיים למהגרים. כדי לעשות רילוקיישן לניו זילנד תצטרכו לעמוד בדרישות הבריאות של המדינה ולהציג אישורים רפואיים בתהליך הבקשה לאשרת כניסה. אך בסך הכול אפשר לומר שמערכת הבריאות של ניו זילנד מסודרת ועומדת בסטנדרטים גבוהים של איכות, בטיחות ויעילות. אנשי המקצוע בתחום הבריאות בניו זילנד מסורים לשירות איכותי ולרווחת המטופלים שלהם.

    

   השכלה בניו זילנד

   מערכת החינוך בניו זילנד מפורסמת ברמה הגבוהה שלה, בשיטות לימוד המתמקדות בלמידה מעשית, ובשיטות הוראה המתמקדות בתלמידים ובצורכיהם. בניו זילנד פועלות שמונה אוניברסיטאות איכותיות ועוד כמה מכונים טכנולוגיים מתקדמים. על מערכת החינוך מפקח משרד החינוך של ניו זילנד. שירותי החינוך לילדים מגיל 6 עד 16 ניתנים בחינם ומוגדרים כחובה. גם בבתי הספר היסודיים וגם בבתי הספר התיכוניים מתמקדים בפיתוח חשיבה ביקורתית, ביצירתיות אישית ובכישורי פתרון בעיות, ולכן מערכת החינוך של ניו זילנד אידיאלית לתלמידים שזקוקים להכוונה בפיתוח היכולות היצירתיות האישיות שלהם. תלמידי תיכון זרים יכולים להירשם לתוכנית לימודים מיוחדת שפותחה במיוחד לזרים ומכונה 'בגרות בין-לאומית'. הבגרות הבין-לאומית מתקבלת בכל מדינות המערב לרבות ישראל. בכל הנוגע להשכלה גבוהה, חשוב לדעת שעלויות ההשכלה הגבוהה בניו זילנד סבירות מאוד, וכל האוניברסיטאות במדינה מקבלות סטודנטים בין-לאומיים ללימודים בתחומי ידע שונים. תואר אקדמי מכל אחת מהאוניברסיטאות בניו זילנד יכול לקדם קריירה משגשגת בכל מקום בעולם.

    

   ביטחון אישי בניו זילנד

   ניו זילנד היא אחת המדינות הבטוחות בעולם, ומקבלת דירוג גבוה בכל מדדי הביטחון העולמיים. שיעורי הפשיעה הנמוכים, חקיקת נשק נוקשה ותושבים ידידותיים – כל אלה תורמים לתחושת הביטחון האישי של תושבי המדינה. ממשלת ניו זילנד פועלת רבות למען הביטחון של אזרחי המדינה ותושביה. משטרת ניו זילנד נהנית מתקציבים רבים ומצוידת כראוי לא רק בערים הגדולות אלא בכל רחבי המדינה. הממשלה מנהלת תוכניות חירום מקיפות הנבדקות בקביעות באמצעות תרגילים וסימולציות. המדינה ערוכה להתמודד עם אסונות טבע ועם מצבי חירום בכל תחום. מה שתורם לתחושת הביטחון האישי של התושבים, הוא מדיניות ההגירה הנוקשה של ניו זילנד וביקורת גבולות הדוקה. בשל הריחוק של ניו זילנד והבידוד שלה היא הצליחה לשמר אורח חיים איכותי ובטוח לתושבים ולשמור על אוכלוסייתה הקטנה. חושבים על רילוקיישן לניו זילנד? בחרתם מקום נפלא לחיות בו ולגדל בו משפחה. אין תחליף לביטחון אישי, ואין דבר חשוב ממנו.

    

   טיול בניו זילנד

    

   לפני שמהגרים לניו זילנד, מבקרים אצל רואה החשבון

   כמו כל מדינה גם ניו זילנד ממסה את אזרחיה ותושביה. ולכן אם אינכם מודעים להיבטי המיסוי בניו זילנד, רגע לפני שתעלו על המטוס שיוביל אתכם אל החיים החדשים שלכם, התקשרו או קפצו אלינו למשרד רואי חשבון גרינברג. למה? כדי שהרילוקיישן שלכם יעבור בקלות, ללא תקלות וללא בעיות. מלבד הכנות בתחום הדיור, התעסוקה והחינוך, צריך להיערך גם לחבויות מס – אלה שממשיכים לחול עליכם בארץ, ואלה שיחולו עליכם בניו זילנד. משרדינו מתמחה ומספק ייעוץ מקצועי בכל מה שקשור למיסוי רילוקיישן.

   אז מה צריך לדעת על מיסוי בניו זילנד? מס ההכנסה בניו זילנד הוא פרוגרסיבי, כלומר מושפע מגובה ההכנסה של הנישום. אם אתם עושים רילוקיישן מקצועי, תצטרכו לקבל מספר זיהוי לצורכי מס שישמש אתכם בדוחות המס שתגישו. אם אתם עוסקים עצמאים, תצטרכו לשלם מס על סחורות ושירותים (GST), שהוא מס ערך מוסף. תצטרכו לתעד את העסקאות שלכם ולהגיש דוחות מס רגילים ל־Inland Revenue. אם אתם מהגרים לניו זילנד לצמיתות, תיחשבו תושבים החייבים בתשלום מס, ותצטרכו לשלם מס על ההכנסה שתרוויחו בכל מקום בעולם.

    

   כדי להימנע מתשלומי מס כפולים בניו זילנד ובארץ, כדי לשמור על קשר מיטבי עם רשות המיסים בארץ וכדי לשמור על זכויות התושב שלכם בארץ מומלץ לקבל ייעוץ מקיף מרואה חשבון. בין שאתם מהגרים לתקופה זמנית, ובין שאתם מהגרים לצמיתות, עליכם להסדיר את ענייני המס שלכם גם בארץ וגם בניו זילנד, ומומלץ מאוד לא לעשות את זה לבד. אז עשו לעצמכם טובה – לפני המעבר לניו זילנד צרו אתנו קשר; יחד נסדיר את ענייני המס שלכם כדי שתוכלו לעשות רילוקיישן בראש שקט וליהנות מהחיים החדשים והמבטיחים שלכם.

   עמית גרינברג
   עמית גרינברג

   יועץ מס ומנהל משרד גרינברג בע"מ המעניק שירותי הנהלת חשבונות, ייעוץ עסקי וייעוץ מס.

   שתפו את המאמר עם חברים
   צרו איתנו קשר

   זקוקים לייעוץ? פנייתכם חשובה לנו, אנא השאירו פרטים ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם האפשרי    גרינברג רואי חשבון

    משרד המתמחה בהנהלת חשבונות וייעוץ מס לחברות, עסקים קטנים ובינוניים, בנוסף לכך, המשרד מציע שירות סיוע וליווי בסוגיות המס השונות הכרוכות בתהליך הרילוקיישן לכל המדינות בעולם. צוות המשרד מקצועי, אדיב ומנוסה בתחום, תוך מתן שירות מסור ואישי לפי צרכיו של כל לקוח.

    חיפוש
    אולי יעניין אותך גם...
    דילוג לתוכן