רוצה לוודא שהעסק שלך מתנהל באופן יעיל וחכם, מנהל את כל הספרים בצורה תקינה ובשורה התחתונה, חוסך כמה שיותר?
מלאו פרטים עכשיו וניצור קשר בקרוב!
למידע וייעוץ מקצועי  למידע נוסף וייעוץ מקצועי >
  למידע נוסף וייעוץ מקצועי X
  השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם   רילוקיישן לשוויץ – המדריך המלא

   רילוקיישן לשוויץ
   תוכן עניינים

   כשחושבים על שוויץ, חושבים בדרך כלל על הנופים ירוקי-עד, על השלג בפסגות, על התשתיות המודרניות, על איכות החיים המעוררת קנאה ועל השקט והשלווה המאפיינים את המדינה המיוחדת הזאת. אבל עוד ועוד ישראלים חושבים על דבר נוסף – על רילוקיישן לשוויץ, וזה לא מפתיע. שוויץ היא מדינה עתיקה וחזקה שמתגאה בתרבות מעודנת, במודרניות שוקקת, במחויבות לאורח חיים מיטיב ובנינוחות השלווה של תושביה. רוצים לחיות אחרת – בטוב, בנחת ובשלווה? רוצים להרגיש שאתם ממצים את החיים במלואם? מגיע לכם! רילוקיישן לשוויץ – הינה כל מה שאתם צריכים לדעת בדרך לחיים טובים יותר.

    

   מתכננים רילוקיישן? משרדינו מציע ייעוץ והכוונה לרילוקיישן לכל מקום בעולם

    

   רילוקיישן לשוויץ

   שוויץ היא מדינה עתיקה ויפהפייה השוכנת בלב אירופה וידועה בנופיה הכפריים עוצרי הנשימה ובעריה ועיירותיה הקסומות. עיר הבירה ברן היא תמצית מוחשית למורשת השוויצרית הענפה, ומורשת זאת ניכרת בכל דבר – באדריכלות הימי־ביניימית, ברחובות המרוצפים ובעיר העתיקה שהשתמרה היטב. בברן משולבים קסם היסטורי אירופי ייחודי ותשתיות מודרניות מצוינות. בזכות השילוב הזה ברן היא ייצוג מושלם של שוויץ כולה וסוד המשיכה שלה.

    

   המרכז ההיסטורי בעיר ציריך בשוויץ

    

   סוגי אשרות כניסה לשוויץ

   אבל רגע לפני שתחשבו על רילוקיישן לשוויץ ותצאו להרפתקה השוויצרית שלכם, יש כמה דברים שאתם צריכים לדעת על מגורים, תעסוקה ומחיה בשוויץ ובמיוחד על אשרות הכניסה למהגרים. שווייץ היא חלק מ'מדינות אזור שנגן' שוויתרו על דרכונים ועל ביקורת גבולות, ולכן התנועה אליה וממנה פשוטה ונטולת בירוקרטיה. אף על פי כן תיירים ומהגרים שמבקרים בה ואינם חברים במדינות אזור שנגן, חייבים לקבל אשרת כניסה. הינה כל סוגי אשרות הכניסה לשוויץ:

   • אשרת שהייה קצרה (סוג C) – אשרה שמתאימה לתיירים ומאפשרת שהייה של 90 ימים רצופים במדינה או 180 ימים לא רצופים.
   • אשרת שהייה ממושכת (סוג D) – אשרה שמתאימה לאנשים שמתכוננים לשהייה ממושכת בשוויץ לצורך עבודה או לימודים. אשרה זאת ניתנת לתקופה ארוכה.
   • אשרת עבודה – אשרה שמתאימה למחפשי עבודה וניתנת בדרך כלל בהצגת אישור ממעסיק מקומי.
   • אשרת לימודים – אשרה שמיועדת לסטודנטים בין-לאומיים ומקילה את הרשמתם למוסדות הלימוד בשוויץ.
   • אשרות איחוד משפחות – אשרה המיועדת לאנשים המעוניינים להצטרף לבני משפחה בקרבה ראשונה שהם תושבי שוויץ או אזרחיה.

    

   מגורים בשוויץ

   רמת החיים בשוויץ בכלל ובברן בפרט גבוהה מאוד ובאה לידי ביטוי ביוקר המחיה. הוצאות על מגורים יכולות להיות גבוהות למדי ומושפעות מאזור המגורים. בברן למשל הוצאות דיור גבוהות בהרבה מהוצאות דיור בפרוורים, בעיירות ובכפרים הסמוכים אליה. הערים ציריך וז'נבה הן מוקדים כלכליים שמושכים מהגרים רבים בחיפוש אחר תעסוקה איכותית ורווחית; הן מציעות לתושביהן סגנון חיים תוסס, אך גם בהן הוצאות המגורים גבוהות למדי. חושבים על הגירה לשוויץ? הביאו בחשבון שדירת חדר שכורה במרכזי הערים יכולה לעלות 1,700-3,500 דולר בחודש.

    

   תעסוקה בשוויץ

   שוק העבודה של שוויץ מגוון ומציע הזדמנויות רבות לעובדים מקצועיים המתמחים במגזרים שונים כמו פיננסים, פרמציטיקה, תיירות וטכנולוגיה. עם זה, כל תחום מתחומי התעסוקה בשוויץ תחרותי מאוד ובקיאות בגרמנית, בצרפתית או באיטלקית היא לרוב תנאי מוקדם לתעסוקה. הצלחתם למצוא תעסוקה בשוויץ? ברכותנו! המשכורות בשוויץ גבוהות מאוד וכמובן מתאימות ליוקר המחיה. השכר הממוצע נע בין 80,000 דולר ל-140,000 דולר לשנה.

    

   תחבורה בשוויץ

   תחבורה ציבורית יעילה היא תו האיכות של ערי שוויץ. מערכת התחבורה כוללת רכבות, אוטובוסים וחשמליות. אומנם דמי הנסיעה בתחבורה הציבורית יקרים, אך כל מערך התחבורה הציבורית בשוויץ אמין ובטוח. דייקנות ויעילות הן חלק בלתי נפרד מהמוניטין שלו. בעלות על מכונית בשוויץ נחשבת מותרות בשל העלויות הגבוהות של הדלק, התחזוקה והביטוחים, אך הנסיעה בכבישים המטופחים, הרחבים והנוחים של שוויץ היא תענוג העומד בפני עצמו וחוויה שלא כדאי לוותר עליה.

    

   מערכת הבריאות בשוויץ

   שוויץ מתגאה במערכת בריאות איכותית ומתקדמת. אזרחי שוויץ ותושביה זכאים לטיפולים רפואיים ברמה הגבוהה ביותר. ביטוח בריאות הוא חובה, וכל אחד יכול לבחור פוליסת ביטוח שמתאימה לו ממבחר אפשרויות. שירותי הרפואה בשוויץ יקרים מאוד ולכן ביטוח בריאות הוא דבר נחוץ. דמי הביטוח החודשיים עולים בין 350 ל-700 דולר בחודש. העלות החודשית תלויה בסוג הכיסוי הביטוחי ובשיעור ההשתתפות העצמית של המבוטח.

    

   מערכת החינוך בשוויץ

   בשוויץ פועלות כמה מהאוניברסיטאות המובילות בעולם. מערכת חינוך במדינה מציעה לתלמידים ולסטודנטים לימודים בשפות רבות כמו גרמנית, צרפתית, איטלקית ואנגלית. הדגש של מערכת החינוך השוויצרית הוא על מצוינות אקדמית ועל מיומנויות מעשיות החל בחינוך היסודי דרך החינוך בבתי הספר התיכוניים וכלה בהשכלה העל-יסודית והאקדמית. סטודנטים בין-לאומיים מתקבלים בברכה בשוויץ, וזהו מאפיין שתורם למגוון התרבותי שלה.

    

   השלכות המיסוי של רילוקיישן לשוויץ

   כל קנטון ממסה את תושביו בשיעורי מס שונים. אומנם נטל המס כבד למדי, אך אזרחי שוויץ ותושביה מקבלים בתמורה שירותים ציבוריים ברמה גבוהה מאוד. לדעת מהגרים רבים המיסוי השוויצרי הוגן ושקוף. כמו כן שוויץ חתומה על אמנת מס עם ישראל ומהגרים בשוויץ בדרך כלל לא צריכים לחשוש ממיסוי כפול.

    

   רכבת אדומה בכפר שוויצרי לונגרן

    

   בדרך לרילוקיישן לשוויץ עוברים במשרד גרינברג

   הגירה למדינה חדשה היא משימה לא פשוטה; היא מצריכה התמצאות בעניינים משפטיים, פיננסיים, מיסויים ולוגיסטיים. בכל הנוגע לרילוקיישן לשוויץ, הכוונה מקצועית היא דבר הכרחי. צוות רואי החשבון לרילוקיישן במשרד גרינברג מתמחה במיסוי בין-לאומי ובתהליכי רילוקיישן למדינות שונות לרבות שוויץ וילווה אתכם לכל אורך הדרך. אנחנו במשרד גרינברג נעזור לכם לנהל את חבויות המס שלכם גם בארץ וגם בשוויץ ונוודא שכל זכויותיכם נשמרות.

   המעבר לשוויץ הוא חוויה מדהימה, אך צריך לדעת איך לייעל אותו, ואיך לנהל אותו. למרבה המזל, אתם לא צריכים לעשות את זה לבד כי בשביל זה אנחנו פה. תנו לנו לעזור לכם לנווט במים העמוקים של הבירוקרטיה גם בארץ וגם בשוויץ כדי שתוכלו ליהנות מכל התהליך. והרי לשם כך התכנסנו, נכון?

   חושבים על רילוקיישן לשוויץ? הגעתם למקום הנכון. אנחנו כאן בשבילכם; דברו איתנו.

   עמית גרינברג
   עמית גרינברג

   יועץ מס ומנהל משרד גרינברג בע"מ המעניק שירותי הנהלת חשבונות, ייעוץ עסקי וייעוץ מס.

   שתפו את המאמר עם חברים
   צרו איתנו קשר

   זקוקים לייעוץ? פנייתכם חשובה לנו, אנא השאירו פרטים ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם האפשרי    גרינברג רואי חשבון

    משרד המתמחה בהנהלת חשבונות וייעוץ מס לחברות, עסקים קטנים ובינוניים, בנוסף לכך, המשרד מציע שירות סיוע וליווי בסוגיות המס השונות הכרוכות בתהליך הרילוקיישן לכל המדינות בעולם. צוות המשרד מקצועי, אדיב ומנוסה בתחום, תוך מתן שירות מסור ואישי לפי צרכיו של כל לקוח.

    חיפוש
    אולי יעניין אותך גם...
    דילוג לתוכן