רוצה לוודא שהעסק שלך מתנהל באופן יעיל וחכם, מנהל את כל הספרים בצורה תקינה ובשורה התחתונה, חוסך כמה שיותר?
מלאו פרטים עכשיו וניצור קשר בקרוב!
למידע וייעוץ מקצועי  למידע נוסף וייעוץ מקצועי >
  למידע נוסף וייעוץ מקצועי X
  השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם   רילוקיישן לתאילנד – המדריך המלא

   רילוקיישן לתאילנד
   תוכן עניינים

   חושבים על רילוקיישן לתאילנד? אומנם תפגשו הרבה אנשים שיירתעו ממחשבה על מגורים ומחיה בתאילנד, אך לאמיתו של דבר עם הכנה יסודית, היכרות בסיסית עם הממלכה, ייעוץ מתאים ומערכת תמיכה אפשר ליהנות מרילוקיישן איכותי ומהתאקלמות קלה בארץ החיוכים.

    

   במדריך זה נדון בסוגי האשרות המונפקות לתושבים זרים בתאילנד, באפשרויות הדיור והמחיה, באפשרויות התעסוקה, במערכת הבריאות ובמערכת החינוך וכן ברמת הביטחון האישי של תושבים זרים בתאילנד.

    

   כמו כן נבחן את השלכות המיסוי של הרילוקיישן ונבין מדוע תאילנד היא יעד אטרקטיבי לפנסיונרים (רק באחרונה היא דורגה במקום העשירי ברשימת המדינות הטובות ביותר לפנסיונרים).

    

   אז אם אתם מתכננים לעשות רילוקיישן ליעד הרילוקיישן האקזוטי ביותר בעולם, הגעתם למקום הנכון. בין שאתם רוצים להאט את קצב החיים, ובין שאתם נלהבים לבלות את גיל הפרישה בגן עדן, המדריך הזה ינחה אתכם בתהליך וייתן לכם את כל המידע שאתם צריכים.

    

   מתכננים רילוקיישן? משרדינו מציע ייעוץ והכוונה לרילוקיישן לכל מקום בעולם

    

   הגירה לתאילנד

   אם אתם רוצים לגור בארץ תוססת ואקזוטית, תאילנד היא המקום המושלם בשבילכם. בזכות התרבות העשירה שלה, האקלים החם והמחיה הזולה עוד ועוד אנשים בוחרים לעשות רילוקיישן לתאילנד מדי שנה. תאילנד ידועה בחופים המדהימים שלה, במטבח הטעים ובתושבים המקומיים הידידותיים.

    

   בין שאתם מעוניינים לחקור מקדשים עתיקים או ליהנות מחיי לילה סוערים, ובין שסתם בא לכם ליהנות מאורח חיים נינוח, בתאילנד תוכלו למצוא קצת (ואפילו די הרבה) מכל דבר.

    

   מאפיין עיקרי אחד שמושך מהגרים לתאילנד, הוא מדיניות ההגירה שלה. מדיניות זאת נועדה למשוך משקיעים זרים, עובדים מיומנים וגמלאים. החל באשרות שהייה לתקופות ממושכות וכלה בתושבות בתשלום – יש אפשרויות רבות שזמינות למי שמעוניין להגר לדרום מזרח אסיה ולהתוודע לאומה הייחודית הזאת.

    

   אז אם אתם רוצים לשנות את הנוף בחייכם ומוכנים להרפתקה חדשה, הישארו עמנו וגלו מה יש לתאילנד להציע, ואיך תוכלו ליהנות ממעבר חלק לממלכה המרתקת הזאת.

    

   הגירה לתאילנד

    

   ויזה לתאילנד

   אם אתם חושבים על הגירה לתאילנד, אחד הדברים הראשונים שתצטרכו לעשות הוא לקבל ויזה. יש כמה סוגים של אשרות שהייה בתאילנד, וכל סוג מתאים למאפייני שהות מוגדרים.

    

   אם אתם מגיעים לתאילנד לתקופה קצרה, תצטרכו לקבל ויזת תיירים. ויזת תיירים תקפה ל-60 יום, אך אפשר להגיש בקשה להארכתה בעוד 30 ימים. זכרו כי אינכם יכולים לעבוד בתאילנד עם ויזת תיירים. לשהייה ארוכה יותר תזדקקו לוויזה מסוג שונה כמפורט להלן:

   • ויזת עסקים – לבעלי עסקים בתאילנד.
   • ויזת לימודים – לסטודנטים או לחוקרים.
   • אשרת נישואין – לנשואים לאזרחים תאילנדים.
   • אשרת פרישה – למבקרים בני חמישים ומעלה שעומדים בקריטריונים פיננסיים מסוימים.

   כדי לקבל ויזה מכל סוג שהוא יש להגיש מסמכים רלוונטיים ואישורים שונים. מהגרי רילוקיישן צריכים להגיש בקשה לתושבות קבע בשגרירות תאילנד בארץ. מדובר בתהליך ארוך ומורכב שכולל עמידה בקריטריונים מסוימים כלכליים והשכלתיים. עם זאת, לאחר שתקבלו אישור לתושבות קבע תוכלו לחיות ולעבוד בתאילנד ללא כל הגבלה.

    

   אין זה משנה איזו ויזה אתם צריכים, חשוב שתקפידו על הנהלים הנדרשים ותעמדו בכל הדרישות.

    

   תושבות בתשלום בתאילנד

   אם אתם רוצים לעשות רילוקיישן לבנגקוק או מעוניינים במגורי קבע בתאילנד, תוכלו לבדוק את האפשרות של תושבות בתשלום. תושבות בתשלום היא ויזת שהייה שנתית מתחדשת שמאפשרת ביקורים מרובים בתאילנד וזכות למגורי קבע.

    

   כדי להיות זכאים לתושבות בתשלום יש להרוויח הכנסה חודשית מינימלית של 50,000 באט או להפקיד 600,000 באט בחשבון בנק תאילנדי.

    

   לחלופין אם יש בבעלותכם נכס בתאילנד, ושוויו 10 מיליון באט, אתם יכולים להגיש בקשה לתושבות בתשלום.

    

   כדי לקבל תושבות בתשלום יש להגיש בקשה, לגבות אותה באסמכתאות ולשלם עמלה. הבקשה תיבדק בלשכת ההגירה של תאילנד, וייתכן שיעברו שלושה חודשים עד שתקבלו תשובה.

    

   אומנם בתושבות בתשלום יש הטבות רבות, אך היא מלווה בהתחייבויות מסוימות. עליכם לדווח על כתובתכם לרשויות ההגירה מדי 90 יום. אם לא תעשו זאת, אתם עלולים להסתכן בקנסות או לעמוד בפני גירוש.

    

   תושבות בתשלום בתאילנד יכולה להיות אפשרות מעשית לרילוקיישן או להגירה. היא מאפשרת גמישות בכניסה לממלכה וביציאה ממנה וכן גישה לשירותים ולהטבות שאינם זמינים למחזיקי ויזות.

    

   מוניות טוק טוק בתאילנד

    

   יוקר המחיה בתאילנד

   אחד הדברים שמעודדים אנשים רבים להגר לתאילנד הוא יוקר המחיה. בהשוואה למדינות מערביות יוקר המחיה בתאילנד נמוך מאוד. עם זאת, הוא משתנה מעיר לעיר או מאזור לאזור.

    

   בנגקוק למשל היא העיר היקרה ביותר בתאילנד. עלות מחיה בסיסית הכוללת אוכל, לינה ותחבורה, גבוהה מעלות המחיה בשאר אזורי הממלכה.

    

   עם זאת, אם תבחרו לגור בערים קטנות יותר או באזורים כפריים, המחיה תהיה זולה בהרבה.

    

   לדוגמה דירה קטנה בבנגקוק תעלה 10,000 באט לחודש, ואילו דירה בגודל דומה בצ'אנג מאי תעלה מחצית המחיר.

    

   גם האוכל והשתייה זולים מאוד. ארוחה במסעדה מקומית עולה 50 עד 150 באט, אך גם זה תלוי באזור.

    

   גם עלויות התחבורה יכולות להיות נמוכות. נסיעה בתחבורה ציבורית – באוטובוסים וברכבות – עולה כמה באט ספורים, ומחיר נסיעה בטוק-טוקים או במוניות הוא סביר למדי אם אתם מנהלים עליו משא ומתן.

    

   יש לציין שהחזקת רכב בתאילנד עלולה להיות יקרה בשל המיסים הגבוהים החלים על כלי רכב מיובאים.

    

   סיכומו של עניין, המחיה בתאילנד נמוכה יותר מהמחיה במדינות מערביות רבות, אך חשוב לברר עלויות מחיה באזור המגורים הרצוי לפני שמגיעים לממלכה.

    

   דיור בתאילנד

   דיור הוא אחד הדברים החשובים ביותר שיש להביא בחשבון בתהליך הרילוקיישן לתאילנד. למרבה המזל, ממלכת תאילנד מציעה אפשרויות דיור רבות שמתאימות לכל התקציבים ולכל ההעדפות.

    

   אם אתם מחפשים חוויה תאילנדית מסורתית, תוכלו להשכיר בית או דירה המעוצבים בסגנון תאילנדי, באחת השכונות המקומיות בלב הערים. עלות ההשכרה של נכסים כאלה סבירה יותר מעלותן של דירות מודרניות או של בתים פרטיים בשכונות יוקרה. הדירות הללו בדרך כלל אינן מרוהטות, אך אפשר לקנות רהיטים ומכשירי חשמל בסיסיים מקמעונאים מקומיים במחירים סבירים.

    

   אם אתם לא יכולים לוותר על חוויית המגורים המודרנית, תוכלו לשכור דירה מודרנית בבניין רב-קומות במתחמי דיור או בקהילות סגורות בבנגקוק או בערים גדולות אחרות. דירות במתחמי דיור מודרניים הן בדרך כלל מרוהטות, ומתחמי הדיור מציעים שירותים מצוינים כמו בריכות שחייה, חדרי כושר ואבטחה 24 שעות ביממה.

    

   אם אתם מעדיפים מרחבים ופרטיות, תוכלו להשכיר בתים צמודי קרקע באזורים רבים בתאילנד. נכסים אלה עשויים להיות יקרים יותר מדירות או מבתים בסגנון תאילנדי, אך יש להם גינות גדולות ואזורים חיצוניים מרהיבים, ולכן הם מצוינים למשפחות עם ילדים.

    

   אם אתם שוקלים לקנות נכס בתאילנד, חשוב שתבינו את ההיבטים המשפטיים והפיננסיים הנלווים לכך. זרים אינם רשאים להחזיק בעלות על קרקע בתאילנד, אך הם יכולים להחזיק בעלות על נכס למשך 30 שנה. תוכלו להתייעץ עם מתווכים מקומיים בנושא זה ולקבל מהם הדרכה.

    

   בסופו של דבר לא חסרות אפשרויות דיור בתאילנד. בין שאתם מחפשים דירה בתקציב נמוך, ובין שאתם מעדיפים וילה יוקרתית, ללא ספק תמצאו את מה שאתם מחפשים. חשוב שתערכו מחקר מקדים ותחשבו על הצרכים שלכם ושל שאר בני המשפחה לפני שתקבלו החלטה.

    

   דיור בתאילנד

    

   תעסוקה בתאילנד

   אם אתם מתכננים להגר לתאילנד ולעבוד שם, תצטרכו לקבל אישור עבודה. תהליך זה יכול להיות מורכב ודורש מעט מאמץ, אך אם תציגו את כל המסמכים הדרושים תוכלו לצלוח אותו בקלות.

    

   כדי להתחיל בתהליך תזדקקו לוויזת שהייה זמנית. תוכלו להגיש בקשה לוויזה בשגרירות תאילנד בארץ. לאחר שתגיעו לתאילנד, תצטרכו להגיש בקשה לאישור עבודה. ממשלת תאילנד מנפיקה את האישור הזה. כדי לקבל אישור עבודה תצטרכו להציג הצעת עבודה מחברה הרשומה במשרד העבודה התאילנדי, חוזה עבודה ומסמכים המעידים על היציבות הפיננסית של החברה ששכרה את שירותכם. אישור עבודה תקף לשנה, ויש צורך לחדשו מדי שנה.

    

   החדשות הטובות הן שממשלת תאילנד מעודדת השקעות זרות ופעילות עסקית של חברות זרות, כך שיש הזדמנויות תעסוקה רבות שזמינות לאנשים מקצועיים ומוכשרים שמוכנים להשקיע בעבודה. התעשיות העיקריות בתאילנד הן ייצור, תיירות, חקלאות ושירותים.

    

   בכל הנוגע לתנאי עבודה, בתאילנד יש חוקים שמגנים על זכויות העובדים. שכר המינימום הוא 300 באט ליום עבודה (כ-10 דולר). יש גם חוקים העוסקים בשעות עבודה, בשעות נוספות ובעבודה בחגים.

    

   בסך הכול יש בתאילנד הזדמנויות תעסוקה מצוינות לעובדים משכילים ומקצועיים. אם תיערכו לרילוקיישן היטב, תוכלו למצוא תעסוקה בקלות ולהתחיל את חייכם החדשים בתאילנד.

    

   מערכת החינוך התאילנדית ומוסדות להשכלה גבוהה

   בתאילנד יש מוסדות חינוך ציבוריים ומוסדות חינוך פרטיים. את מערכת החינוך מנהל משרד החינוך התאילנדי, והמערכת עובדת בשלושה מסלולים – חינוך יסודי, חינוך תיכוני וחינוך על-תיכוני.

    

   החינוך היסודי בתאילנד הוא חובה לילדים מגיל 6 עד 14.

    

   השכלה תיכונית איננה חובה, אך רוב התלמידים ממשיכים בלימודיהם עוד שלוש שנים.

    

   השכלה על-תיכונית היא בחירה וניתנת באוניברסיטאות, במכללות ובבתי ספר מקצועיים.

    

   איכות החינוך בתאילנד משתנה מבית ספר אחד לשני. בתי ספר פרטיים מציעים לתלמידים מתקנים טובים יותר וסטנדרטים גבוהים של השכלה. עם זאת, חינוך פרטי יכול להיות יקר, ולכן הורים רבים רושמים את ילדיהם ללימודים בחינם בבתי ספר ציבוריים.

    

   בבתי ספר בין-לאומיים אפשר ללמוד באנגלית ובשפות אחרות, ולכן הם מתאימים לתלמידים זרים, אך יש לזכור שהם עלולים להיות יקרים למדי.

    

   לסיכום, מערכת החינוך בתאילנד מספקת אך לא בהכרח איכותית. עם זאת, האוניברסיטאות בתאילנד צוברות פופולריות בקרב סטודנטים בין-לאומיים בשל שכר הלימוד הסביר וההשכלה האיכותית שהן מציעות.

    

   אם אתם עושים רילוקיישן עם המשפחה והילדים, חשוב שתלמדו על אפשרויות החינוך לילדים ותביאו בחשבון את רמת ההשכלה הרצויה לכם, את איכות המתקנים והשירותים במוסד החינוכי ואת תקציב החינוך שלכם.

    

   מערכת הבריאות בתאילנד

   בתאילנד יש מערכת בריאות טובה המציעה טיפולים רפואיים איכותיים בעלות משתלמת. מערכת הבריאות התאילנדית עובדת בשני מישורים – במישור הציבורי ובמישור הפרטי. את המישור הציבורי הממשלה מממנת.

    

   שירותי הרפואה הציבוריים מציעים טיפולים רפואיים לאזרחי תאילנד ולתושבי קבע, ושירותי הרפואה הפרטיים מציעים שירותים למקומיים ולזרים כאחד.

    

   שירותי הבריאות הציבוריים בתאילנד אינם יקרים וזמינים בכל חלקי הממלכה. הם כוללים ייעוץ רפואי, טיפולים שונים ותרופות. מרבית בתי החולים מאובזרים במתקני טיפול איכותיים ובטכנולוגיות מודרניות. עם זאת, הם עלולים להיות צפופים מאוד, ולעיתים יש להמתין זמן רב לתורים או לטיפולים.

    

   שירותי הבריאות הפרטיים בתאילנד מציעים טיפולים רפואיים ברמה גבוהה מאוד. הם כוללים מרפאות פרטיות ובתי חולים שמציעים שירותים מיוחדים כמו ניתוחים קוסמטיים, טיפולי שיניים וטיפולי מומחים. אף על פי ששירותי הבריאות הפרטיים יקרים יותר משירותי הבריאות הציבוריים, הם עדיין זולים בהרבה משירותי הבריאות בארצות המערב. בשל כך תאילנד נעשתה מוקד של תיירות רפואית ומושכת מטופלים מכל העולם גם לצרכים ייחודיים כמו טיפולים קוסמטיים, טיפולי שיניים וטיפולי פוריות.

    

   אם אתם מתכננים רילוקיישן לתאילנד, חשוב שתרכשו פוליסת ביטוח בריאות ותבטיחו לעצמכם גישה לשירותי הבריאות הטובים ביותר בממלכה. מומלץ לבחור בתוכניות ביטוח בריאות שמכסות גם אשפוזים וגם טיפולים במרפאות חוץ.

    

   חוף נופש בתאילנד

    

   ביטחון ובטיחות בתאילנד

   תאילנד היא ממלכה בטוחה שמסבירה פנים לזרים, אך חשוב לנקוט בה אמצעי זהירות ולהיות מודעים לסביבה בכל עת. פשעים זעירים כמו כייסות וחטיפת תיקים שכיחים באזורי תיירות עמוסים, אז שמרו על חפצי הערך שלכם והימנעו ממקומות צפופים. כמו כן, מומלץ להימנע מהתכנסויות פוליטיות ומהפגנות כיוון שהן עלולות להיות אלימות.

    

   בכל הנוגע לבטיחות בכבישים, חשוב לדעת שכבישי תאילנד יכולים להיות מאתגרים. תאונות קטלניות הן עניין שבשגרה, ולכן כדאי להיזהר בהליכה לצד הכביש ובנהיגה.

    

   בכל הנוגע לתברואה, יש לדעת שתקני התברואה בתאילנד אינם בהכרח זהים לתקני התברואה בארץ, אז רצוי לסעוד רק במסעדות שנראות נקיות ומטופחות. מחלות נישאות כמו קדחת דנגי ומלריה מעוררות דאגה באזורים מסוימים בממלכה, ולכן מוצע לזרים להתרחק ממוקדי יתושים ולהשתמש בתכשירים דוחי יתושים.

    

   בכל הנוגע לשיטור, כוח המשטרה של תאילנד הוא לרוב מקצועי ואמין, ושוטרים רבים דוברים אנגלית. אם אתם זקוקים לסיוע או צריכים לדווח על פשע, חפשו את תחנת המשטרה הקרובה או פנו למשטרת התיירות.

    

   חשוב לציין שעבירות סמים עלולות לגרור עונשים כבדים לרבות מאסר ממושך ואף עונש מוות. אך אם תפעילו שכל ישר, תצייתו לחוקים ותהיו זהירים, תאילנד תהיה יעד בטוח לכם וגם למשפחתכם.

    

   תאילנד היא יעד מועדף לגמלאים

    

   תאילנד לגמלאים

   תאילנד היא יעד פופולרי לגמלאים מכל העולם. לפי נתוני מגזין International Living תאילנד מדורגת במקום העשירי ברשימת המדינות הטובות ביותר לגמלאים. למה? בואו נבדוק:

   • יוקר המחיה – תאילנד היא אחת המדינות הזולות בעולם. גמלאים יכולים לחיות בה חיים נוחים ואיכותיים בתקציב צנוע.
   • מזג אוויר – תאילנד מאופיינת באקלים טרופי ובטמפרטורות חמות בכל ימות השנה, ולכן היא יעד אידיאלי לגמלאים שמואסים בחורפים הקרים.
   • תרבות – תאילנד היא כור היתוך של תרבויות. המקומיים ידידותיים והאוכל מדהים. גמלאים יכולים להתענג על התרבות המיוחדת ועל המסורות המופלאות של תאילנד ולהתמוגג מהם.
   • שירותי בריאות – לתאילנד יש מערכת בריאות איכותית. בתי חולים פרטיים מציעים למטופלים טיפולים רפואיים מהשורה הראשונה בעלות סבירה מאוד.
   • ויזת פרישה – תאילנד מציעה ויזת פרישה למבקרים מעל גיל חמישים. הוויזה מאפשרת לגמלאים לשהות בתאילנד במשך שנה ולחדש אותה מדי שנה.
   • פעילויות – תמיד יש מה לעשות בתאילנד. גמלאים יכולים לחקור את המקדשים המרהיבים ואת השווקים הססגוניים או סתם להירגע על החופים הציוריים. הם יכולים להצטרף למועדוני גמלאים ולקהילות של גמלאים מכל העולם.

   בכל הנוגע לגמלאים, תאילנד היא יעד אידיאלי. עם זאת, חשוב להבין לעומק את הדרישות לקבלת ויזת פרישה וגם את השלכות המיסוי של הרילוקיישן לתאילנד.

    

   השלכות המיסוי של הרילוקיישן לתאילנד

   תהליך רילוקיישן לתאילנד מלווה בהשלכות מס רציניות שיש להסתגל אליהן ולכן מומלץ להתייעץ עם רואה חשבון המתמחה במיסוי רילוקיישן.

    

   ראשית, בתאילנד יש מערכת מס טריטוריאלית, כלומר נישומים יחידים מחויבים במס רק על הכנסה שמקורה בגבולות הממלכה. מהגרים שמרוויחים הכנסות ממקור חיצוני, לא יחויבו במס הכנסה בתאילנד. עם זאת, אם הם מרוויחים הכנסה גם בתאילנד, הם יהיו כפופים למס ההכנסה התאילנדי.

    

   שנית, מערכת המס התאילנדית היא גם פרוגרסיבית, כלומר ככל שאתם מרוויחים יותר, שיעור המס שיחול עליכם יהיה גבוה יותר. נוסף למס הכנסה יש עוד מיסים שחשוב להכיר כמו מס ערך מוסף החל על סחורות ועל שירותים, ומס רכוש שהוא מס החל על מקרקעין. אף על פי שמערכת המס של תאילנד נראית מסובכת, היא די פשוטה ומעשית מאוד. ובזכות המחיה הנמוכה בממלכה והשירותים הידידותיים למהגרים לא מפתיע שתאילנד היא יעד פופולרי גם לגמלאים, גם לנוודים דיגיטליים וגם למשפחות עם ילדים.

    

   רוצים להתחיל את המסע לתאילנד? בואו להתחיל אותו כאן במשרד רואי חשבון גרינברג. אנחנו נלווה אתכם לכל אורך הדרך ונבטיח שהרילוקיישן התאילנדי שלכם יהיה חלק, קל ונעים.

   עמית גרינברג
   עמית גרינברג

   יועץ מס ומנהל משרד גרינברג בע"מ המעניק שירותי הנהלת חשבונות, ייעוץ עסקי וייעוץ מס.

   שתפו את המאמר עם חברים
   צרו איתנו קשר

   זקוקים לייעוץ? פנייתכם חשובה לנו, אנא השאירו פרטים ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם האפשרי    גרינברג רואי חשבון

    משרד המתמחה בהנהלת חשבונות וייעוץ מס לחברות, עסקים קטנים ובינוניים, בנוסף לכך, המשרד מציע שירות סיוע וליווי בסוגיות המס השונות הכרוכות בתהליך הרילוקיישן לכל המדינות בעולם. צוות המשרד מקצועי, אדיב ומנוסה בתחום, תוך מתן שירות מסור ואישי לפי צרכיו של כל לקוח.

    חיפוש
    אולי יעניין אותך גם...
    דילוג לתוכן