רוצה לוודא שהעסק שלך מתנהל באופן יעיל וחכם, מנהל את כל הספרים בצורה תקינה ובשורה התחתונה, חוסך כמה שיותר?
מלאו פרטים עכשיו וניצור קשר בקרוב!
למידע וייעוץ מקצועי  למידע נוסף וייעוץ מקצועי >
  למידע נוסף וייעוץ מקצועי X
  השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם   עמוד הבית » החזרי מס לשכירים

   החזרי מס לשכירים

   החזר מע"מ תוך כמה זמן - גרינברג

   משרד רואה חשבון גרינברג עושה לכם סדר בנושא אשר מעניין שכירים רבים, החזרי מס.

   בשורות הבאות נסקור את הבסיס להחזרי מס לשכירים ואת הפרוצדורה הדרושה לבדיקת הזכאות להחזר ולקבלתו בפועל.

    

   ראשית נבין את המושג "החזר מס": פקודת מס הכנסה מחייבת כל תושב ישראל במס בגין הכנסה שהופקה בישראל (ולעיתים גם בגין הכנסה שהופקה מחוץ לישראל).

    

   כאשר עובד שכיר משלם מס הכנסה באופן שוטף במהלך השנה, ובסוף השנה התברר שהיה עליו לשלם סכום נמוך יותר ממה ששילם בפועל, הרי אותו אדם יהיה זכאי לקבל ממס הכנסה את הסכום ששולם ביתר, וזאת בתוספת ריבית והצמדה.

    

   הסיבות אשר בגינן יהיה שכיר זכאי לקבל החזר ממס הכנסה:

   אדם אשר לא הזדכה בגין נקודות זיכוי להן הוא זכאי בגין קבלת תואר אקדמי, ילדים עד גיל מסוים, נכות, מגורים באזורים לגביהם נקבעו הקלות ועוד מגוון סיבות, וכתוצאה מכך שילם מס גבוה יותר ממה שהיה עליו לשלם, יהיה זכאי לקבל החזר מס.

    

   נקודות זיכוי ניתנות עפ"י הקובע בפקודת מס הכנסה. לדוגמה, חיילים משוחררים זכאים לנקודות זיכוי, הורים העומדים בראש משפחה חד הורית ותושבי ישובי ספר המוגדרים בפקודת מס הכנסה. דוגמאות לנקודות זיכוי

    

   החזר מס לשכיר ניתן בגין מספר רב של סיבות, אשר לא כולן חייבות להתקיים.

    

   לדוגמה, שכיר שבחלק משנת המס לא עבד, יהיה זכאי להחזר מס בגין אותה תקופה. מס הכנסה מחושב על בסיס שנתי ועל-כן שכיר שלא עבד בחלק מהשנה, ולא דאג לתאום מס מתאים, ישלם מס על-פי תחשיב שנתי ויהיה זכאי להחזר בעבור החודשים בהם לא עבד או בעבור תשלום היתר שהעביר למס ההכנסה.

    

   פעילות בשוק ההון ומתן תרומות מעל לסכום מסוים הן דוגמאות נוספות לסיבות שעשויות לזכות בהחזר מס.

   החזרי מס ניתנים לפעמים בגין טעויות בחישוב תשלום המס, עקב אי התחשבות או אי ידיעה על ההטבות להן זכאי העובד, או שמס הכנסה לא ידע על שינוי מצבו האישי או המשפחתי של העובד.

    

   שכיר המבקש לבדוק את זכאותו להחזר מס, מוזמן לפנות למשרדנו ולצרף את המסמכים הבאים:

   טופס 1301 בקשה להחזרי מס מיועד לשכירים בעלי הכנסה ממשכורת בלבד, או את הטופס המקוצר 0135 (טופס המתאים לשכירים שאין להם הכנסות משוק ההון).

   טפסי 106 שהוציאו המעבידים (לשני בני הזוג), ובמקרה של פרישה- טופס 161 וטופס 161א, ואישור פקיד שומה בגין מענקי פרישה.

   אישורים על הפרשות לקופות גמל וביטוח חיים (תזכרו שלמי שיש משכנתה יש גם ביטוח חיים).

   אישורים אחרים המקנים הקלה במס כפי שפירטנו במאמר זה.

    

   לאחר בדיקה ראשונית (ללא עלות) נוכל להעריך את גובה החזר המס המגיע ולהגיש למס הכנסה את המסמכים הדרושים לקבלת ההחזר. מניסיוננו מס הכנסה בודק את המסמכים ומאשר את ההחזר בטווח זמן של שלושה עד תשעה חודשים ממועד הגשת המסמכים.

    

   יש לציין כי ניתן להגיש בקשות להחזר מס עד שש שנים מתום שנת המס, כלומר אם החלטתם להגיש את הבקשה במהלך שנת 2020 אז תוכלו לבקש החזרי מס משנת 2014-2019. וההחזרים (במידה ומגיעים) צוברים ריבית והצמדה כך שהחזרי מס משנת 2014 ואילך עשויים להניב סכומים גדולים.

    

   בנוסף להחזרי מס לשכירים, משרד רואה חשבון גרינברג מציע גם הפקה של דוחות שנתיים למס הכנסה, לפרטים נוספים – אנא צרו קשר.   צרו איתנו קשר

   זקוקים לייעוץ? פנייתכם חשובה לנו, אנא השאירו פרטים ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם האפשרי    גרינברג רואי חשבון

    משרד המתמחה בהנהלת חשבונות וייעוץ מס לחברות, עסקים קטנים ובינוניים. צוות המשרד מקצועי, אדיב ומנוסה בתחום, תוך מתן שירות מסור ואישי לפי צרכיו של כל לקוח.