רוצה לוודא שהעסק שלך מתנהל באופן יעיל וחכם, מנהל את כל הספרים בצורה תקינה ובשורה התחתונה, חוסך כמה שיותר?
מלאו פרטים עכשיו וניצור קשר בקרוב!
למידע וייעוץ מקצועי  למידע נוסף וייעוץ מקצועי >
  למידע נוסף וייעוץ מקצועי X
  השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם   עמוד הבית » מענק עבודה

   מענק עבודה

   התנאים לקבלת מענק עבודה - גרינברג

   בתקופה האחרונה מתפרסם במקומות רבים המושג "מענק עבודה" או "מס הכנסה שלילי", במאמר זה נבין מהי המשמעות של "מענק עבודה" ומי זכאי לו.

    

   מענק עבודה הוא מענק המתקבל מרשות המיסים כתוספת הכנסה לבעלי הכנסות נמוכות. המענק מהווה תמריץ להשתתפות עובדים בשוק העבודה ולחיזוק מעמדם של העובדים ברמות השכר הנמוכות. גם שכירים וגם עצמאים עשויים להיות זכאים לקבלת מענק עבודה, וזאת במידה ויעמדו במספר תנאים מצטברים שקבעה רשות המיסים:

   מה הם התנאים לקבל מענק עבודה

   1. שכיר או עצמאי בעל הכנסה חודשים ממוצעת אשר גבוהה מ-2,080 ש"ח ונמוכה מ-6,777 ש"ח.
   2. במועד כלשהו לא היתה בבעלותך או בבעלות בן/בת הזוג, או בבעלות ילדך התלוי בך כלכלית זכות במקרקעין בישראל או בחו"ל (דירה, חנות, מגרש וכד'), שחלקכם בזכות עלה על 50%.
   3. הורה יחיד – יש לך ילד אחד לפחות וגילך עולה על 23, או שגילך 55 ומעלה גם ללא ילדים. סך כל ההכנסה שלך במהלך שנת 2021 מעבודה, מעסק או מיגיעה אישית חלקי מספר חודשי העבודה בפועל במהלך השנה גבוהה מ-1280 ₪ אך נמוכה מ- 11,546 ₪.

   לדוגמא: במהלך 2021 אזרח עבד 10 חודשים וההכנסה שלו בגין חודשים אלו היא 60,000 ₪. סה"כ הכנסה שנתית (60,000) לחלק לחודשי העבודה בפועל (10) ייתן הכנסה ממוצעת של 6000 ₪ לחודש. במידה והתנאים שהזכרנו לעיל מתקיימים אצל אותו אזרח, הרי שיהיה זכאי לפי חישוב זה לקבל מענק עבודה.

    

   על מנת להגיש את התביעה למענק עבודה, יש לגשת באופן אישי לאחד מסניפי הדואר הקרובים לביתך ולהצטייד בתעודת זהות ואישור על ניהול חשבון בנק אליו יכנס המענק (שיק מבוטל או אישור מהבנק). את טופס התביעה ניתן לקבל ומלא בסניף הדואר או להוריד מאתר רשות המיסים.

    

   את התביעה יש להגיש כל שנה מחדש בגין השנה הקודמת ולא ניתן להגיש תביעת מענק עבודה עבור אדם אחר גם עם מגיש התביעה הוא מיופה כח של אותו אדם.

    

   משרד רו"ח גרינברג מלווה מגוון עסקים קטנים וגדולים ומספק להם מגוון שירותי הנהלת חשבונות, כמו כן במשרדינו תוכלו לקבל ייעוץ בנושא רילוקיישן.

       צרו איתנו קשר

   זקוקים לייעוץ? פנייתכם חשובה לנו, אנא השאירו פרטים ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם האפשרי    גרינברג רואי חשבון

    משרד המתמחה בהנהלת חשבונות וייעוץ מס לחברות, עסקים קטנים ובינוניים. צוות המשרד מקצועי, אדיב ומנוסה בתחום, תוך מתן שירות מסור ואישי לפי צרכיו של כל לקוח.