למידע וייעוץ מקצועי


למידע נוסף וייעוץ מקצועי >
למידע נוסף וייעוץ מקצועי X
השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם


מענק עבודה
עמוד הבית » מענק עבודה

מענק עבודה

qode interactive strata

בתקופה האחרונה מתפרסם במקומות רבים המושג "מענק עבודה" או "מס הכנסה שלילי", במאמר זה נבין מהי המשמעות של "מענק עבודה" ומי זכאי לו.

מענק עבודה הוא מענק המתקבל מרשות המיסים כתוספת הכנסה לבעלי הכנסות נמוכות. המענק מהווה תמריץ להשתתפות עובדים בשוק העבודה ולחיזוק מעמדם של העובדים ברמות השכר הנמוכות. גם שכירים וגם עצמאים עשויים להיות זכאים לקבלת מענק עבודה, וזאת במידה ויעמדו במספר תנאים מצטברים שקבעה רשות המיסים:

1. גילך 23 ומעלה ויש לך ילדים, או שגילך מעל 55 ואין לך ילדים.
2. במהלך שנת 2013 לא היתה בבעלותך או בבעלות בן/בת הזוג, או בבעלות ילדך התלוי בך כלכלית זכות במקרקעין בישראל או בחו"ל (דירה, חנות, מגרש וכד'), שחלקכם בזכות עלה על 50%.
3. מתקיים לגביך אחד משני התנאים הבאים:
א. יש לך ילד או שניים וגילך עולה על 23, או שגילך 55 ומעלה גם ללא ילדים. סך כל ההכנסה שלך במהלך שנת 2013 מעבודה, מעסק או מיגיעה אישית חלקי מספר חודשי העבודה בפועל במהלך השנה גבוהה מ-2,070 ₪ אך נמוכה מ- 6,157 ₪.
ב. יש לך שלושה ילדים או יותר, ובחישוב ההכנסה השנתית שלך (בדומה לחישוב בסעיף הקודם)תתקבל תוצאה הגבוהה מ-2,070 ₪ אך נמוכה מ-6,766 ₪.
לדוגמא: במהלך 2013 אזרח עבד 10 חודשים וההכנסה שלו בגין חודשים אלו היא 60,000 ₪. סה"כ הכנסה שנתית (60,000) לחלק לחודשי העבודה בפועל (10) ייתן הכנסה ממוצעת של 6000 ₪ לחודש. במידה והתנאים שהזכרנו לעיל מתקיימים אצל אותו אזרח, הרי שיהיה זכאי לפי חישוב זה לקבל מענק עבודה.

על מנת להגיש את התביעה למענק עבודה, יש לגשת באופן אישי לאחד מסניפי הדואר הקרובים לביתך ולהצטייד בתעודת זהות ואישור על ניהול חשבון בנק אליו יכנס המענק (שיק מבוטל או אישור מהבנק). את טופס התביעה ניתן לקבל ומלא בסניף הדואר או להוריד מאתר רשות המיסים (קישור).

את התביעה יש להגיש כל שנה מחדש בגין השנה הקודמת ולא ניתן להגיש תביעת מענק עבודה עבור אדם אחר גם עם מגיש התביעה הוא מיופה כח של אותו אדם.

משרד רו"ח גרינברג מלווה מגוון עסקים קטנים וגדולים ומספק להם מגוון שירותי הנהלת חשבונות, כמו כן במשרדינו תוכלו לקבל ייעוץ בנושא רילוקיישן.

 

צרו איתנו קשר


גרינברג רואי חשבון

משרד המתמחה בהנהלת חשבונות וייעוץ מס לחברות, עסקים קטנים ובינוניים. צוות המשרד מקצועי, אדיב ומנוסה בתחום, תוך מתן שירות מסור ואישי לפי צרכיו של כל לקוח.