רוצה לוודא שהעסק שלך מתנהל באופן יעיל וחכם, מנהל את כל הספרים בצורה תקינה ובשורה התחתונה, חוסך כמה שיותר?
מלאו פרטים עכשיו וניצור קשר בקרוב!
למידע וייעוץ מקצועי  למידע נוסף וייעוץ מקצועי >
  למידע נוסף וייעוץ מקצועי X
  השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם   עמוד הבית » מס על מתנה לעובדים או ללקוחות לכבוד החגים

   מס על מתנה לעובדים או ללקוחות לכבוד החגים

   מס על מתנות לעובדים - גרינברג

   לכבוד החגים בחרנו לעסוק בנושא הרלוונטי של מתנות לעובדים, ללקוחות או לספקים.

    

   בעלי עסקים רבים נוהגים להעניק לעובדים שי לחג אשר לרוב הינו בעל ערך כלכלי (כגון תווי קנייה, כסף מזומן, חבילות שי וכד'). לנושא זה מספר היבטי מס שכדאי להכיר. מבחינת מס הכנסה, שי לחג מהווה טובת הנאה ככל טובת הנאה הניתנת לעובד במסגרת עבודתו ולכן יתחייב במס.

   האם גובים מס על מתנה לעובד

   מעסיקים המעניקים מתנה לחג מחוייבים לגלם בתלוש המשכורת לעובדים את שווי המתנה וזו תחוייב במס בהתאם למדרגת המס בה מחוייב העובד.

    

   במידה והמעסיק מעניק "תווי קנייה" הרי ששווי התו יתווסף למשכורת, ובמידה והמעסיק רכש מספר רב של תווים לעובדים וקיבל הנחה מסחרית, הרי שיש לגלם בשכר העובד את השווי האמיתי של התו ולא את המחיר בו רכש העובד את התו.

    

   במקרים בהם מעסיק מעניק מתנה לעובד במסגרת אירוע משפחתי (לידה, חתונה וכד'), הרי שהסכום המותר בניכוי למעסיק יהיה 220 ₪ לעובד בשנה נכון לשנת 2021, כל הוצאה של המעסיק מעבר לסכום זה לא תותר בניכוי.

    

   סכום זה יחול גם כשמדובר על מתנה ללקוחות או לספקים, ואין הבחנה בין מתנה לחג ובין מתנה בגין אירוע משפחתי. בניגוד לעובדים, לקוח או ספק המקבלים מתנה לא יתחייבו במס בגינה, ואילו ההוצאה שתוכר אצל נותן המתנה תהיה במגבלת הסכום האמור.

   חג שמח!

       צרו איתנו קשר

   זקוקים לייעוץ? פנייתכם חשובה לנו, אנא השאירו פרטים ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם האפשרי    גרינברג רואי חשבון

    משרד המתמחה בהנהלת חשבונות וייעוץ מס לחברות, עסקים קטנים ובינוניים. צוות המשרד מקצועי, אדיב ומנוסה בתחום, תוך מתן שירות מסור ואישי לפי צרכיו של כל לקוח.