רוצה לוודא שהעסק שלך מתנהל באופן יעיל וחכם, מנהל את כל הספרים בצורה תקינה ובשורה התחתונה, חוסך כמה שיותר?
מלאו פרטים עכשיו וניצור קשר בקרוב!
למידע וייעוץ מקצועי  למידע נוסף וייעוץ מקצועי >
  למידע נוסף וייעוץ מקצועי X
  השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם   כיצד להתמודד עם חובות לרשויות המס

   חובות לרשויות המס
   תוכן עניינים

   חובות לרשויות המס השונות וחובות לגורמים חיצוניים עלולים להביא לקריסת העסק. במיוחד בעסקים שאינם מייצרים הכנסות שוטפות וסדירות והם בעלי תזרים מזומנים שלילי. החובות עלולים לצבור ריבית ולתפוח לממדים שלא תוכלו לעמוד בהם עד מצב של חדלות פירעון וצעדים משפטיים כנגד העסק.

    

   התמודדות עם סגירת חובות למע"מ, למס הכנסה, לביטוח לאומי, עם סגירת חובות בהוצאה לפועל ואף לרשות המקומית אינה פשוטה. הליכי הגבייה נוקשים ושיעורי הריבית גבוהים. אם לא מסלקים באופן מידי את החובות, החוב צובר ריבית ותוספות של קנסות. במקרה כזה לא מומלץ להזניח את הטיפול וכדאי לפנות מוקדם ככל האפשר לרואה חשבון על מנת שיסייע לכם להגיע להסדר או לביטול החובות והקנסות. 

    

   איך נוצרים חובות לרשויות המס?

   בעיקרון חוב למס הכנסה נוצר כאשר השומות הסופיות בהתאם לדיווח השנתי גבוהות מתשלומי המקדמות השוטפים. זה נכון לגבי עצמאי וגם לגבי מי שעובד במקביל כשכיר. במקרה השני, החישוב המאוחד של המס עלול להיות גבוה מסכומי המס ששילם. גם מי שאינו עצמאי ועובד רק כשכיר עלול להגיע לחוב בעיקר בשל טעויות של המעסיק בחישוב מס הכנסה.

    

   יתרה מכך, לפעמים דורש מס הכנסה להצהיר על ההון העומד ברשות העצמאי, גם עיכובים במילוי דוח הצהרת הון יובילו להטלת קנסות ויצירת חוב למס הכנסה, אשר עלול לתפוח ולצבור ריביות.

    

   חוב למע"מ נוצר כאשר העסק אינו מדווח על מע"מ במועד ואינו מעביר את תשלומי המע"מ כסדרם. כאן כבר מדובר בעבירה פלילית, בנוסף לחוב הכספי.

    

   חוב לביטוח לאומי נוצר בדרך דומה על ידי אי עמידה בתשלומים הנדרשים בכל חודש.

    

   אלה הן דוגמאות מייצגות להיווצרות חובות שעלולים לצבור ריביות, הצמדות, קנסות וללא הסדרה יעברו במהרה להליכי גבייה משפטיים.

    

   איך יסייע לכם רואה חשבון בהתמודדות לסגירת החובות?

   • התמחות וניסיון בתחום הרחב של המיסים – התמודדות עם חובות הקשורים במיסים מחייבת בקיאות רבה בכל החוקים והתקנות ובהנחיות המרובות של הרשויות בדבר חובות המיסוי של עסקים ואנשים פרטיים. בקשו סיוע של רואה חשבון עתיר ניסיון בטיפול במקרים דומים למקרה שלכם. חייב להבין כי לא תמיד מדובר על חובות מוצדקים וכי יש לבחון כל מקרה לגופו.
   • הכרות עם המדיניות של רשויות המס – כל רשות, מע"מ, מס הכנסה, ביטוח לאומי פועלת על פי סט כללים והנחיות ותהליכים בירוקרטיים שונים. פנו לרואה חשבון המכיר את המדיניות והשפה הנהוגות ברשויות. לעיתים יש לו הכרות מוקדמת עם הגורם המטפל. הוא יידע למי לפנות, מה לבקש ומהי הדרך הנכונה לטפל בבעיה לפני שהיא מסתבכת עד כדי עברת מס והליכי גבייה קיצוניים.
   • ייצוג הלקוח והתנהלות מול רשויות המס השונות – רואה החשבון שלכם יפעל במקומכם מול הרשויות. הוא יעמוד מול הגורמים ברשות המס הרלוונטית וינהל את עניינכם באופן מקצועי ללא אמוציות שלעיתים מתלוות למעמדים מסוג זה.
   • יכולת משא ומתן להשגת הסדר עם רשות המס – במקרים רבים רואה החשבון ישתמש בכלי של משא ומתן ויגיע להבנות עם רשות המיסים, יפעל לעצירת הליכי הגבייה המשפטיים, לביטול עיקולים, להפחתה או ביטול מוחלט של קנסות ולבסוף יגיע להסדר תשלומים לסגירת החובות. 

    

   מה תוכלו לעשות על מנת להימנע מחובות מיותרים?

   התנהלות כלכלית נבונה תסייע לכם להימנע מצבירת חובות אשר עלולים לתפוח שלא לצורך.

    

   במקום לייצר חובות הקדימו תרופה למכה ושלמו מקדמות, עדיף לשלם יותר לרשויות המס מאשר להיות חייב להן. זכרו כי אם יש לרשויות המס חובות כלפיכם אז הן יחזירו לכם עם ריבית והצמדה.

    

   רואה חשבון מיומן וכזה שמלווה את העסקים שלו בצורה צמודה ידע ליידע אתכם בנוגע לסכומים הנדרשים.

    

   בנוסף, כאשר אתם מקבלים תשלום ומצטרף אליו מע"מ אל תתייחסו אל חלק המע"מ כהכנסה אלא כתחנת מעבר ביניכם ובין רשויות המס. אם תשכילו להבין כי הכסף שמשולם לכם כמס ערך מוסף הוא לא באמת שלכם אז לא תבנו עליו ויהיה לכם פשוט לשלם אותו במועד הדרוש.

    

   סיוע בסגירת חובות בהוצאה לפועל בעזרת עורך דין

   חובות לרשויות, בנקים, וספקים עלולים להגיע למצב של פתיחת הליכי גבייה בהוצאה לפועל.

    

   כדי למנוע מצבים אלה, במידה וקיים תיק נגדכם בהוצאה לפועל עקב אי תשלום חובות, ניתן להיעזר בשירותיו של עורך דין הוצאה לפועל על מנת להגיע להסדר של סגירת חובות בהוצאה לפועל.

    

   עורך דין ישתמש בבקיאותו בידע שיש לו בערכאות המשפטיות ובהליכים של ההוצאה לפועל ילווה אתכם להסדר תשלום החובות מול הנושים ויסייע לכם בביטול ההליכים נגדכם.

    

   לסיכום, אם יש לכם חובות לרשויות המס או עומד נגדכם תיק בהוצאה לפועל, לא כדאי להמתין להתפתחות החובות לממדי ענק, אלא מומלץ לפנות לרואה חשבון שיפעל למענכם מול רשויות אלה ויסייע לכם להסדרת החובות תוך שמירה על האינטרסים שלכם. אם פספסתם את הרכבת ואתם כבר ניצבים אל מול הליכים משפטיים אז אל תתמהמהו ותפנו לעורך דין הוצאה לפועל בהקדם האפשרי.

   עמית גרינברג
   עמית גרינברג

   יועץ מס ומנהל משרד גרינברג בע"מ המעניק שירותי הנהלת חשבונות, ייעוץ עסקי וייעוץ מס.

   שתפו את המאמר עם חברים
   צרו איתנו קשר

   זקוקים לייעוץ? פנייתכם חשובה לנו, אנא השאירו פרטים ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם האפשרי    גרינברג רואי חשבון

    משרד המתמחה בהנהלת חשבונות וייעוץ מס לחברות, עסקים קטנים ובינוניים, בנוסף לכך, המשרד מציע שירות סיוע וליווי בסוגיות המס השונות הכרוכות בתהליך הרילוקיישן לכל המדינות בעולם. צוות המשרד מקצועי, אדיב ומנוסה בתחום, תוך מתן שירות מסור ואישי לפי צרכיו של כל לקוח.

    חיפוש
    אולי יעניין אותך גם...
    דילוג לתוכן